Praca socjalna we Wrocławiu

Praca socjalna to studia adresowane do wszystkich, którzy chcą się nauczyć pomagania ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Studia na kierunku praca socjalna proponuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski (prowadzi je Wydział Nauk Społecznych UWr).

To studia adresowane do wszystkich, którzy chcą się nauczyć pomagania ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Nauczysz się, jak kompetentnie i efektywnie zdiagnozować różne problemy społeczne, a także jak skutecznie pomagać tym, których one dotknęły. Poznasz metody, techniki i środki pomocy społecznej, inicjowania nowych form pomocy oraz oceny skuteczności podjętych działań pomocowych, a także wykorzystywania potencjału i rozbudzania aktywności jednostek, grup i społeczności. Uzyskasz również podstawową wiedzę o współczesnej polityce społecznej oraz o instytucjach i organizacjach działających w obszarze problemów społecznych.

Perspektywy zawodowe:

  • ośrodki pomocy społecznej,
  • placówki opiekuńczo-wychowawcze,
  • organizacje pozarządowe,
  • więzienia,
  • szpitale.

Kierunek praca socjalna we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia