Prawo w biznesie – studia w Gdańsku

Wybierz studia stanowiące doskonałe połączenie kompetencji prawniczych z wiedzą ekonomiczną oraz z zakresu nauk o zarządzaniu.

Studia na kierunku prawo w biznesie proponują kandydatom dwie gdańskie uczelnie niepubliczne: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku oraz Gdańska Szkoła Wyższa.

Prawo w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

W trakcie studiów na kierunku prawo w biznesie, które prowadzi WSB w Gdańsku, nauczysz się zarządzać podmiotami gospodarczymi i prowadzić inwestycje. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, zarządzania oraz finansów. Dowiesz się również jak interpretować przepisy prawne i rozwiązywać liczne zagadnienia w praktyce. Zdobędziesz wiedzę o prawnych aspektach prowadzenia działalności biznesowej z kompetencjami menedżerskimi.

Będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez kadrę doświadczonych specjalistów z zakresu obrotu gospodarczego, w tym praktyków: adwokatów i radców prawnych. Weźmiesz udział w warsztatach biznesowych, warsztatach pisania umów, spotkaniach z coachem, negocjacjach i mediacjach. Będziesz mieć możliwość odbycia praktyki w działach prawnych i organizacyjnych liczących się na rynku.

Dowiesz się, jakie są prawne aspekty działalności przedsiębiorstw, dzięki temu łatwo się odnajdziesz w różnych branżach i szybciej znajdziesz ciekawą pracę.

Specjalności:

  • Prawo i zarządzanie,
  • Prawo podatkowe i podatki w przedsiębiorstwie,
  • Prawo w działalności gospodarczej.

Prawo w biznesie w Gdańskiej Szkole Wyższej

Celem studiów prawo w biznesie, które proponuje Gdańska Szkoła Wyższa, jest kształcenie specjalistów posiadających kompetencje w zakresie prawa, poparte rzetelną wiedzą ekonomiczną. Efektem kształcenia ma być wypromowanie absolwentów wyposażonych w wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji czynności doradczych i podejmowania rozstrzygnięć w zakresie wsparcia i rozwoju procesów zachodzących w otoczeniu prawnym i gospodarczym.

Absolwent posiądzie rzetelną wiedzę, umiejętności i kompetencje z dziedziny prawa, a także zarządzania, ekonomii i finansów. Unikalny i interdyscyplinarny program studiów umożliwia zdobycie umiejętności analizy i oceny wzajemnych interakcji między czynnikami o charakterze prawnym, ekonomicznym i finansowym, wpływających na sytuację organizacji czy konkretnej instytucji. Dzięki temu będzie miał potencjał intelektualny i umiejętności, aby wypełniać zadania eksperckie w procesie doradztwa podmiotom gospodarczym – zadania, które są istotnym, a wręcz zasadniczym elementem współczesnej, konkurencyjnej rzeczywistości rynkowej.

Perspektywy zawodowe:

  • instytucje finansowe (działające na rynku bankowym, ubezpieczeniowym, kapitałowym i inwestycyjnym),
  • przedsiębiorstwa o zróżnicowanym profilu działalności (od sektora małych i średnich przedsiębiorstw aż po korporacje, także działające w otoczeniu międzynarodowym),
  • jednostki administracji rządowej i samorządowej na wszystkich jej szczeblach,
  • kancelarie radcowskie,
  • firmy consultingowe,
  • organizacje publiczne i pozarządowe w kraju i za granicą (w tym fundacje i organizacje pożytku publicznego),
  • samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej.

Uczelnie prowadzące kierunek prawo w biznesie w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Gdańsk. Interesujesz się naukami prawniczymi, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobaczstudia prawnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia