Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia psychologiczne

Psychologia – Akademia Humanistyczno–Ekonomiczna w Łodzi

Postaw na kierunek psychologia i skoncentruj się na rozwijaniu samoświadomości, podmiotowości, samorealizacji w połączeniu z nowoczesną wiedzą.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi ma w swojej ofercie studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, które mają charakter praktyczny.

Jakie są atuty studiów psychologicznych w AHE?

Po pierwsze studenci przygotowują się teoretycznie i praktycznie do prowadzenia działań badawczych, diagnostycznych i do udzielania pomocy psychologicznej oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w różnych obszarach życia jednostki i grup społecznych.

Po drugie nabywają kompetencje ułatwiające rozumienie samego siebie, drugiego człowieka oraz relacji między ludźmi.

Po trzecie koncepcja kształcenia na kierunku psychologia kładzie głównie nacisk na ćwiczenia, treningi, warsztaty i projekty pod okiem doświadczonych praktyków.

Absolwent kierunku psychologia jest osobą świadomą własnych emocji, zachowań oraz postaw. Posiada nowoczesną wiedzę z dziedziny psychologii. Jest praktycznie przygotowany do podjęcia pracy w obszarze pomocy i wspierania drugiej osoby w kryzysie, rozwoju i pracy nad rozwojem jej podmiotowości i autonomii.

Uczestnicząc w treningach kreatywności oraz interpersonalnym, student nabywa kompetencje społeczne i interpersonalne do formułowania i realizowania projektów, twórczego rozwiązywania problemów, zyskuje gotowość do podejmowania wyzwań, odpowiedniej organizacji własnych przedsięwzięć oraz odnalezienia się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Perspektywy zawodowe – absolwent znajdzie pracę:

  • w poradniach,
  • w różnego rodzaju instytucjach,
  • w szkołach,
  • w fundacjach,
  • w szpitalach,
  • w firmach szkoleniowych i doradczych,
  • w jednostkach naukowych i badawczych,
  • własna działalność,
  • pomoc psychologiczna, wsparcie, diagnoza, warsztaty, szkolenia, treningi.

Dowiedz się więcej na stronie Uczelni.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia