NoweStudia GdańskStudia podyplomoweStudia psychologiczne

Psychologia transportu – Uniwersytet Gdański

Wybierz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim, które pozwolą Ci zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu psychologii transportu i ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Studia podyplomowe na kierunku “Psychologia transportu“, które prowadzi Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych UG), trwają 2 semestry.

Celem kształcenia jest przekazanie uczestnikom szerokiej – zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy z zakresu psychologii transportu i ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Studia obejmują szczegółowe zagadnienia z zakresu psychologii pracy, psychologii klinicznej, psychologii osobowości, procesów poznawczych, emocji, psychologii stresu, ergonomii, psychometrii, elementów medycyny pracy oraz z zakresu aspektów prawnych i etycznych pracy psychologa transportu.

Wiedza zdobyta na studiach podyplomowych powinna pozwolić na:

  • nabycie umiejętności profesjonalnego przeprowadzania badań kierowców,
  • nabycie umiejętności orzekania o predyspozycjach psychicznych niezbędnych do wykonywania określonych zadań osób prowadzących pojazdy,
  • nabycie umiejętności prowadzenia działalności psychoedukacyjnej (programy i przeprowadzanie szkoleń dla kierowców naruszających przepisy i zasady obowiązujące w ruchu drogowym), której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UG

Sprawdź inne propozycje – Studia podyplomowe na UG – rekrutacja

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia