Religioznawstwo – studia w Krakowie

Studia na kierunku religioznawstwo to jedna z wielu atrakcyjnych propozycji, które dla kandydatów na nowy rok akademicki przygotował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Jeśli nurtuje Cię pytanie, czym jest religia, to studia okażą się dla Ciebie interesującym wyzwaniem intelektualnym.

Studia na prezentowanym kierunku mają charakter interdyscyplinarny. Studia religioznawcze wprowadzą Cię w wiele dyscyplin naukowych: antropologię, etnologię, filozofię, historię, politologię, psychologię i socjologię.

Studia są stawianiem pytań i szukaniem odpowiedzi. Poruszane zagadnienia koncentrują się na refleksji poświęconej temu, czym jest religia. Dlaczego znajdujemy ją we wszystkich kulturach? Jakie są różnice, a jakie podobieństwa między judaizmem, chrześcijaństwem i islamem? Co sprawia, że ludzie wierzą w istoty nadprzyrodzone? Jaką rolę odegrała religia w ewolucji człowieka i historii ludzkości? W jaki sposób motywuje ludzi do działania? Jaki wpływ wywiera na społeczeństwo, politykę, kulturę, gospodarkę?

Uczelnie prowadzące kierunek religioznawstwo w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Kraków.

Czytaj również

Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia