Socjologia we Wrocławiu

Myślisz o tym, by wybrać studia na kierunku socjologia we Wrocławiu? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję?

Studia socjologiczne – i to w ramach trzech różnych kierunków studiów – proponuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski. Dowiedz się więcej!

Socjologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Studia na kierunku socjologia, prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk Społecznych UWr), pomogą Ci zrozumieć reguły i procesy, dzięki którym funkcjonuje społeczeństwo. Na tym kierunku zdobędziesz też wiedzę z zakresu innych nauk społecznych i zyskasz umiejętności związane z pracą w zespole oraz komunikowaniem się z otoczeniem. Nauczysz się tworzenia analiz społecznych i statystycznych oraz realizacji badań społecznych. Zdobędziesz kompetencje niezbędne do projektowania, monitorowania i weryfikacji programów służących rozwiązywaniu bieżących problemów społecznych.

W trakcie studiów będziesz miał możliwość elastycznie planować zajęcia w ramach części przedmiotów znajdujących się w ofercie zajęć do wyboru, a proponowanych w ramach następujących bloków: Współczesna myśl społeczna; Wielokulturowość, migracje i konflikty społeczne; Aktywizm i nowe ruchy społeczne; Media i komunikowanie społeczne; Badania społeczne w praktyce; Metody analizy danych, Socjologia kultury, płci, ciała, mody; Studia miejskie; Zarządzanie projektami; Badania marketingowe, Socjologia życia publicznego (polityka, społeczeństwo obywatelskie, edukacja, religia); Socjologia zmiany klimatycznej; Badania opinii publicznej; Socjologia zarządzania. Zajęcia opcyjnie pozwolą zatem na uwzględnienie w realizowanym przez Ciebie programie studiów przedmiotów pozwalających na dyskusję o aktualnych zjawiskach i procesach społecznych, dając Ci jednocześnie możliwość – co ważne i atrakcyjne – samodzielnego kształtowania części programu i wyboru treści zgodnie z istniejącymi, ale również rodzącymi się zainteresowaniami.

Po ukończeniu nauki będziesz mógł podjąć pracę w instytutach badawczych, firmach marketingowych, mediach, instytucjach rządowych i samorządowych, organizacjach pozarządowych, urzędach statystycznych oraz na stanowiskach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, public relations i reklamą.

Socjologia ekonomiczna na Uniwersytecie Wrocławskim

Podczas studiów na kierunku socjologia ekonomiczna na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego nauczysz się, jak wykorzystywać analizy socjologiczne do interpretacji zjawisk ekonomicznych, zdobędziesz także szerokie kompetencje społeczne. Znaczną część programu studiów zajmują zajęcia praktyczne, podczas których będziesz realizować indywidualne i grupowe empiryczne projekty badawcze, dzięki którym zdobędziesz różnorodne umiejętności. Poznasz także metody opracowywania i monitorowania strategii rozwojowych społeczności, nauczysz się analizowania mechanizmów funkcjonowania rynków pracy i rozwoju przedsiębiorczości oraz odpowiedzialnego doradztwa społecznego.

Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy we wszystkich instytucjach rynkowych, w lokalnej i regionalnej administracji samorządowej, organizacjach III sektora, w działach planowania strategicznego i PR przedsiębiorstw wszystkich sektorów oraz w firmach konsultingowych.

Socjologia grup dyspozycyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim

Jeśli chcesz podjąć studia z zakresu bezpieczeństwa, wybierz kierunek socjologia grup dyspozycyjnych na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierunek przygotowano specjalnie po to, aby przekazać wiedzę z zakresu systemów bezpieczeństwa państwa oraz praktyczne umiejętności związane z zawodem socjologa.

Ponad połowę przedmiotów na tym kierunku wybierasz sam, dzięki czemu możesz profilować proces kształcenia według własnych preferencji. Dzięki tym studiom zdobędziesz kwalifikacje do zarządzania bezpieczeństwem na wypadek zaistnienia wielowymiarowych niebezpieczeństw oraz będziesz zdolny do oddolnego kształtowania bezpieczeństwa w organizacjach gospodarczych.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo w systemach logistycznych,
  • Bezpieczeństwo w dyspozycyjnych systemach paramilitarnych,
  • Bezpieczeństwo w dyspozycyjnych systemach militarnych.

Uczelnie prowadzące kierunek socjologia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia