Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia społeczneStudia Szczecin

Socjotechnika i oddziaływanie społeczne – propozycja kierunku studiów w Szczecinie

Kierunek socjotechnika i oddziaływanie społeczne to jeden z kierunków społecznych, które znajdziecie w ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematykę studiów doskonale oddaje jego nazwa. Warto jednak dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Z opisu, które dla tego kierunku przygotował Uniwersytet Szczeciński dowiadujemy się, że socjotechnika i oddziaływanie społeczne to kierunek, którego zadaniem jest wykształcenie osób przygotowanych do rozpoznawania, analizowania i tworzenia przekazów socjotechnicznych oraz projektów oddziaływania społecznego. Program studiów przygotowano z myślą o pasjonatach chcących uzyskać szczegółową wiedzę z zakresu socjologii, nauk o polityce i psychologii. W trakcie kształcenia student nabędzie umiejętności niezbędnych do ,,rozbrajania” manipulacyjnych i fałszywych przekazów oraz fakenewsów.

Zdobyciu tych kompetencji służą przedmioty nauczania. Wśród przykładowych znajdują się: psychologia społeczna, socjotechnika; teorie i strategie wpływu społecznego, plakat wyborczy-warsztat, socjologia podejmowania decyzji, socjologia zachowań ludzkich, techniki i warsztaty szkoleniowe, komputerowa analiza i wizualizacja danych, design thinking, wywieranie wpływu przez grupy, socjologia codzienności i potocznego myślenia.

Absolwenci są przygotowani do pracy w:

  • jednostkach samorządu i administracji rządowej, samorządowych zakładach budżetowych, rządowych agencjach wykonawczych,
  • stowarzyszeniach, fundacjach, ruchach społecznych i zespołach projektowych,
  • mediach jako redaktorzy, analitycy, korespondenci, dziennikarzy śledczych,
  • sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jako eksperci ds. brandingu, liderzy zespołu, pracownicy działu obsługi klienta, pracownicy działów promocji i marketingu, agencjach reklamowych,
  • sferze publicznej, jako działacze samorządowi i społeczni.

Kierunek socjotechnika i oddziaływanie społeczne w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia