Studia WarszawaZ życia uczelni

Społeczna działalność na rzecz więźniów i ich rodzin – konferencja

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza do uczestnictwa w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Społeczna działalność na rzecz więźniów i ich rodzin”.

Konferencja odbędzie się 21 lutego 2022 roku w formie hybrydowej. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobro.

Problematyka wsparcia osób opuszczających Zakłady Karne oraz ich rodzin jest stałym przedmiotem zainteresowań badaczy zajmujących się resocjalizacją i wielu służb społecznych zaangażowanych w kierunku pomocy tym osobom.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału w Konferencji: kryminologów, pedagogów resocjalizacyjnych, psychologów, socjologów, kuratorów, pracowników socjalnych, oraz przedstawicieli innych dyscyplin zainteresowanych problematyką Konferencji.

W dyskusji będą odwołania zarówno do teorii, aktualnych wyników badań naukowych, jak również do praktyki. Zamierzeniem Konferencji jest wypracowanie obszaru wspólnych działań teoretycznych i empirycznych, które znajdą zastosowanie w praktyce.

Organizatorzy:

Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie UKSW

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SZKOŁA WYŻSZA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia