Kierunki studiów WarszawanewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia społeczneStudia Warszawa

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia w Warszawie

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia to przede wszystkim nauka języka chińskiego, koreańskiego lub japońskiego oraz zdobywanie wiedzy o kulturach i społeczeństwach Chin, Korei i Japonii.

Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia to propozycja, którą przygotował dla kandydatów Uniwersytet SWPS w Warszawie.

Studenci tego kierunku zdobywają praktyczną wiedzę o współczesnej Azji Wschodniej, poznają najnowsze trendy kulturowe i zjawiska społeczne, uwarunkowania ekonomiczne i polityczne. Kształcą również umiejętności negocjacji i komunikacji biznesowej w Azji, uczą się poruszać w azjatyckim świecie dyplomacji i biznesu.

Studenci uczą się biegle posługiwać językiem chińskim, koreańskim lub japońskim. Mają również możliwość nauki drugiego języka azjatyckiego (japońskiego, koreańskiego lub chińskiego) na poziomie podstawowym. Znajomość języka to najlepszy sposób na poznanie kultury i ludzi danego kraju, a także nieodzowna część relacji biznesowych.

Filary programu:

 • Kulturoznawstwo – studenci poznają kultury Chin, Korei i Japonii w ujęciu współczesnym i historycznym. Omawiają problemy i zjawiska ważne w rozumieniu regionu dzisiaj. Zajęcia obejmują historię dawną i współczesną, religie Azji, myśl chińską, literaturę i sztukę, tradycje, obyczaje i kulturę kulinarną, współczesną kulturę popularną, psychologię międzykulturową, elementy socjologii, politologii i ekonomii. To zajęcia, które otwierają horyzonty i zachęcają do dalszego zgłębiania Azji;
 • Biznes międzynarodowy – studenci zdobywają praktyczną wiedzę o uwarunkowaniach i metodach prowadzenia działalności gospodarczej w Azji i z partnerami azjatyckimi w Europie: logistyce, marketingu i e-commerce, rachunkowości. Uczą się o środowisku prawnym, kwestiach polityczno-społecznych, nowych technologiach. Poznają różnice pomiędzy zachodnimi i azjatyckimi kulturami biznesowymi. Ćwiczenia z praktykami ilustrują problemy i ich możliwe rozwiązania, warsztaty projektowe i praktyki zawodowe pozwalają na poznanie specyfiki biznesu w krajach Azji i współpracy z partnerami azjatyckimi.

Perspektywy zawodowe:

 • praca w środowisku wielokulturowym,
 • biznes,
 • sektor kultury,
 • dyplomacja,
 • firmy i instytucje współpracujące z regionem Azji,
 • korporacje,
 • instytucje państwowe,
 • organizacje międzynarodowe,
 • media,
 • własne przedsięwzięcia biznesowe, kulturalne lub społeczne.

Kierunek Studia azjatyckie: Chiny i Azja Wschodnia w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Warszawa. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia