Kierunki studiów Częstochowanewrodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia Częstochowa

Studia biologiczne i biotechnologiczne w Częstochowie

Studia biologiczne w Częstochowie to szansa na podjęcie nauki na kierunku BIOTECHNOLOGIA. Proponowany jest on przez UJD oraz Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Studia biologiczne w Częstochowie umieściły w swojej ofercie dwie największe uczelnie państwowe Częstochowy. Kierunek biotechnologia obecny jest wśród propozycji Uniwersytetu Jana Długosza oraz na Politechnice Częstochowskiej. Studiowanie biotechnologii medycznej umożliwia również Akademia Polonijna.

Biotechnologia na Politechnice Częstochowskiej

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku biotechnologia, które ma w swojej ofercie Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej, zdobędziesz umiejętności łączenia zagadnień technologii inżynierskich i metod biologii eksperymentalnej. Będziesz przygotowany do pracy w przemyśle biotechnologicznym i dziedzinach pokrewnych.

Uzyskasz kwalifikacje dające możliwość rozwiązywania problemów inżynierskich w projektowaniu i prowadzeniu bioprocesów z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko. Będziesz przygotowany do pracy w laboratoriach badawczych, diagnostycznych i wykonywania próbek środowiskowych.

Studia inżynierskie na kierunku Biotechnologia zapewniają kształcenie specjalistów na styku nauk biologicznych, chemicznych i inżynieryjnych. Dzięki umiejętnie dobranemu programowi studiów absolwenci tego kierunku potrafią połączyć wiedzę z biologii, chemii i fizyki z wiedzą z zakresu nauk informatycznych, ekonomii oraz jakości produkcji.

Biotechnologia na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie (UJD)

Głównym celem studiów na kierunku biotechnologia na UJD w Częstochowie jest nabycie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu nauk biologicznych i ścisłych. Studenci wykształcają też praktyczne umiejętności z zakresu biotechnologii, tj. wykonywanie podstawowych analiz laboratoryjnych i badań z użyciem materiału biologicznego.

Absolwenci tego kierunku będą potrafili wykorzystać znajomości technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej w działalności społeczno-gospodarczej.

Specjalności:

  • Agrobiotechnologia
  • Browarnictwo i napoje fermentowane

Biotechnologia medyczna w Akademii Polonijnej w Częstochowie

Program studiów na kierunku biotechnologia medyczna, które proponuje Akademia Polonijna w Częstochowie, oferuje podstawowe szkolenie w zakresie stosowania uniwersalnych podstaw przyrodniczych, przedmiotów biotechnologicznych oraz przedmiotów o aspekcie medycznym, jak również solidną znajomość konkretnych tematów z zakresu nauk przyrodniczych, nowoczesnych technologii, wiedzy o organizmie człowieka oraz diagnostyki i leczenia, itp.

Będziesz przyswajać wiedzę, która Cię po prostu interesuje. Wybór modułów w programie biotechnologia medyczna jest bardzo zróżnicowany, przez co każdy może znaleźć i wybrać coś dla siebie. Badanie problemów oraz ich obszarów zastosowania: nowoczesne techniki biotechnologiczne w przemyśle, przede wszystkim w ochronie zdrowia, itp.; zdolność do krytycznego myślenia i podejmowania decyzji oraz zdolność rozumienia, komunikowania się i kreatywności.

Kierunki studiów biologicznych w Częstochowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Częstochowa. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia