Studia ekonomiczne w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni i Sopocie)

Ze względu na świetne położenie i wysoki poziom rozwoju branży finansowej w regionie Trójmiasto posiada niezwykle bogatą ofertę studiów ekonomicznych. Jeśli myślisz o studiach w tej dziedzinie, to warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z całą ofertą w tym artykule!

Chyba nikogo nie zdziwi, że świetnie skomunikowane, położone blisko granicy i nad morzem miasta wchodzące w skład Trójmiasta – Gdańsk, Gdynia i Sopot – posiadają świetną ofertę studiów ekonomicznych. Może jednak szokować ilość kierunków do wyboru: wybór z aż 20 możliwości nie jest wcale łatwy!

Na początek warto zastanowić się, czy zależy nam na studiowaniu na uczelni państwowej, jak Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański czy Uniwersytet Morski w Gdyni, czy lepiej będziemy czuli się w mniejszych grupach zajęciowych uczelni niepublicznych jak Szkoły Wyższej ATENEUM, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni bądź Sopockiej Szkoły Wyższej. Kolejnym krokiem byłoby określenie, czy interesuje nas konkretna dziedzina, jak na przykład INFORMATYKA GOSPODARCZA lub MENEDŻER PRODUKTU, czy też pragniemy zdobyć bardziej ogólne wykształcenie na kierunku EKONOMIA lub FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ. Niemniej jednak – jest z czego wybierać!

Ekonomia to uniwersalny kierunek studiów, dający możliwość budowania ścieżki kariery zawodowej w różnych obszarach szeroko pojętego biznesu. Absolwent tego kierunku wyposażony jest w wszechstronną wiedzę ekonomiczną, finansową i zarządczą umożliwiającą podjęcie pracy w zawodzie ekonomisty na stanowiskach operacyjnych (…) w kraju i za granicą.

dr Anna Szymczak, prof. SSW

Kierunki studiów ekonomicznych w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne w Gdańsku. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, sprawdź – studia ekonomiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia