Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tradycja studiów polonistycznych w Krakowie jest bardzo długa. Sam Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim powołany został do życia jednak dopiero w roku 2004 a rozpoczął swoją działalność w roku 2005.

W skład Wydziału Polonistyki UJ wchodzi 17 katedr, Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie (ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej), Centrum Studiów Humanistycznych, Centrum Badawcze Bibliografii Polskiej Estreicherów, Ośrodek Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada, pracownie.

Tym, co was jednak pewnie interesuje najbardziej jest oferta kierunków studiów, które Wydział Polonistyki UJ przygotował dla kandydatów w nowym roku akademickim. Właśnie te wymienione poniżej kierunki to oferta, z której możesz wybierać.

  • EDYTORSTWO
  • FILOLOGIA POLSKA – NAUCZYCIELSKA
  • JĘZYK POLSKI W KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
  • KULTUROZNAWSTWO – TEKSTY KULTURY
  • POLONISTYKA – ANTROPOLOGICZNO-KULTUROWA
  • POLONISTYKA – KOMPARATYSTYKA
  • WIEDZA O TEATRZE

Dla osób zainteresowanych literaturą polską, językiem polskim Uniwersytet Jagielloński ma bardzo rozbudowaną ofertę studiów. W programach zajęć widać szczególny nacisk na praktyczny wymiar studiów przez co stanowią one ciekawe wyzwanie dla wszystkich humanistów.

Kierunki studiów na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Duży wybór cieszy i stawia uczelnię w świetle tych najlepszych w zakresie kształcenia polonistycznego.

O innych kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Kraków. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia