Studia filologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim

Filologia angielska, arabistyka, japonistyka, sinologia, filologia polska – to przykładowe filologiczne kierunki studiów w Krakowie, które poleca kandydatom Uniwersytet Jagielloński. Oferta studiów filologicznych na UJ jest bardzo bogata. Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować – poznaj lepiej kierunki filologiczne i sprawdź nowe zasady rekrutacji na rok akademicki 2021/2021. Uzyskaj szczegółowe informacje o Uczelni i prowadzonej rekrutacji. Wybierz studia filologiczne w Krakowie – zostań studentem UJ.

Tak duży wybór kierunków filologicznych na UJ zawdzięczać można temu, że dostępne one są na dwóch wydziałach. Na Wydziale Filologicznym UJ znajdziecie kierunki, dzięki którym poznacie języki obce. Tu wybór jest naprawdę spory. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszy się filologia angielska, ale wielu kandydatów wiąże swoją karierę z nauką języków orientalnych. Poznaj kierunki na Wydziale Filologicznym i zorientuj się, czy podołasz wyzwaniom rekrutacyjnym.

Kierunki studiów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego

Na pewno warto podkreślić, że na liście kierunków filologicznych znajdują się takie, które w skali całego kraju mają charakter unikatowy – nie ma wielu uczelni, na których można studiować iranistykę, filologię rumuńską, arabistykę czy filologię portugalską. To czyni ofertę Wydziału wyjątkową.

Dla osób zainteresowanych literaturą polską, językiem polskim Uniwersytet Jagielloński ma również bardzo rozbudowaną ofertę studiów. W programach zajęć widać szczególny nacisk na praktyczny wymiar studiów przez co stanowią one ciekawe wyzwanie dla wszystkich humanistów.

Kierunki studiów na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tak wygląda oferta studiów filologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Duży wybór cieszy i stawia uczelnię w świetle tych najlepszych w zakresie kształcenia językowego.

Czytaj również

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia