Kierunki studiów KrakównewStudia humanistyczneStudia KrakówStudia społeczne

Studia nad Japonią w Krakowie

Studia na Japonią to prosta droga do zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu historii i kultury Japonii i Dalekiego Wschodu, połączonej z praktyczną znajomością języka japońskiego.

Studia nad Japonią proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński. Prowadzi je Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. To zarówno kulturoznawstwo japońskie, praktyczna znajomość języka (nauka języka japońskiego w wymiarze 540 godzin), jak też wiedza z zakresu zjawisk i procesów politycznych oraz gospodarczych, jakie zachodzą w tym kraju.

W ramach studiów realizowany jest program nauczania, na który składają się trzy zasadnicze grupy przedmiotów: podstawowe tj. historia Japonii, wiedza o sztuce i literaturze Dalekiego Wschodu, kultura audiowizualna na Dalekim Wschodzie; specjalizacyjne tj. cywilizacja konfucjańska, buddyzm, tradycyjne religie Azji Wschodniej, hinduizm, islam, historia Japonii, gospodarki Dalekiego Wschodu; kursy fakultatywne, które mogą wybierać studenci, to m.in.: metody tłumaczeń komiksów japońskich manga, kultura kulinarna Dalekiego Wschodu, obraz kobiety we współczesnej Japonii.

Absolwenci i absolwentki kierunku studia nad Japonią są przygotowani do podjęcia pracy o charakterze analitycznym, konsultacyjnym, mediacyjnym, a także w rozwijających się w Polsce firmach japońskich na rynku motoryzacyjnym, sprzętów elektronicznych, korporacji. Posiadają wiedzę z zakresu problemów społeczno-kulturowych, politycznych i ekonomicznych regionu, a także dobrą znajomość języka orientalnego i angielskiego, co stwarza możliwość zatrudnienia w bardzo szybko powstających instytucjach zorientowanych na współpracę z krajami regionu, w tym głównie z Japonią.

Kierunek studia nad Japonią w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Kraków. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również:

Archeologia w Krakowie

Pasjonujące, częściowo detektywistyczne poszukiwania śladów przeszłości, realizować można na kierunku…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia