NoweStudia artystyczneStudia KrakówStudia podyplomowe

Studia podyplomowe z monodii liturgicznej na UPJP2 w Krakowie

Instytut Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na unikatowe w naszym kraju studia podyplomowe z monodii liturgicznej.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Instytut Muzyki Kościelnej UPJP2 zapraszają na unikatowe w skali kraju studia podyplomowe z monodii liturgicznej!

Prowadzone od 2016 roku studia podyplomowe są przeznaczone dla:

  • muzyków (instrumentalistów, wokalistów, teoretyków),
  • prowadzących zespoły muzyczne i schole gregoriańskie,
  • animatorów życia muzycznego,
  • organistów,
  • absolwentów wyższych uczelni, chcących rozszerzyć wiadomości i podnieść kwalifikacje w dziedzinie monodii liturgicznej,
  • wszystkich zainteresowanych śpiewem gregoriańskim i zachodnią monodią liturgiczną!

O przyjęcie na Podyplomowe studia z monodii liturgicznej może ubiegać się osoba, która posiada kwalifikację pełną na poziomie co najmniej 6 PRK tj. ukończyła studia pierwszego stopnia oraz zda egzamin wstępny.

Podyplomowe studia z monodii liturgicznej to studia podyplomowe mające na celu zapoznanie słuchaczy z genezą, historią i rozwojem monodii liturgicznej (zachodniej i wschodniej tradycji), ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu gregoriańskiego w duchu najnowszych badań semiologii gregoriańskiej.

Studia dają niepowtarzalną okazję do spotkania najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie w Europie (m.in. Alberto Turco, Juan Carlos Asensio Palacios, Gionata Brusa, Johannes Berchmans Göschl, Marco Gozzi, Luisa Nardini, Thomas Forrest Kelly, o. dr Dominik Jurczak OP, o. Bernard Sawicki OSB i wielu innych). Podczas każdego zjazdu odbywają się wykłady, a także ćwiczenia z danego zagadnienia. Można w ten sposób nabyć niezbędną wiedzę teoretyczną potrzebną dla prawidłowego rozumienia tej muzyki oraz praktykę w śpiewaniu i prowadzeniu scholi gregoriańskiej.

Każdy zjazd kończy się Mszą Świętą (albo nieszporami) w języku łacińskim, podczas której uczestnicy kursu mają możliwość wykonać i sami poprowadzić śpiewy przygotowane podczas ćwiczeń. Daje to możliwość zapoznania się w praktyce z miejscem i znaczeniem tych śpiewów w Liturgii, a przede wszystkim jest źródłem przeżyć estetycznych i duchowych. 

Szczegółowe informacje o tym kierunku na stronie UPJP2.

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia