Kierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia techniczne

Transport w Łodzi

Wybierasz się na studia na kierunku transport w Łodzi? Które łódzkie uczelnie mają go w swoich ofertach? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Studia na kierunku transport prowadzi Politechnika Łódzka. Ten kierunek proponuje również uczelnia niepubliczna – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.

Transport na Politechnice Łódzkiej

Kierunek transport proponuje kandydatom Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej. Studia pomogą opanować wiedzę z inżynierii mechanicznej, zagadnień sterowania ruchem, automatyki prowadzenia pojazdów, ekonomiki transportu, a także zarządzania ryzykiem przedsiębiorstwa transportowego i łańcucha dostaw. Wiele zajęć laboratoryjnych i projektowych pozwoli przekuć teorię w praktykę. Poznasz tajniki hybrydowych układów napędowych i komputerów sterujących pracą silników. Nauczysz się, co to jest proces i usługa logistyczna oraz na czym polega spedycja. Dzięki temu uruchamianie i eksploatacja środków i systemów transportu, a także planowanie usług przewozowych, nie będą stanowiły trudności, zarówno na drogach i szynach, jak i w halach przemysłowych.

Studenci transportu uczą się rozwiązywać problemy transportowe z uwzględnieniem warunków techniczno-ekonomicznych, prawnych, technologicznych i logistycznych, z zachowaniem bezpieczeństwa i wymagań środowiskowych.

Specjalności:

  • Napęd i eksploatacja w transporcie,
  • Organizacja ruchu i logistyka w transporcie.

Perspektywy zawodowe: 

  • zakłady obsługowo-naprawcze środków transportu, jednostki eksploatacji transportu samochodowego i szynowego,
  • jednostki organizacyjne służb ruchu drogowego, transportu szynowego oraz przedsiębiorstwa spedycyjne,
  • laboratoria badawczo-rozwojowe z zakresu inżynierii mechanicznej, automatyki, elektroniki i elektrotechniki,
  • własna firma transportowa,
  • rozwój naukowy.

Transport w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE)

Jeśli zdecydujesz się wybrać studia na kierunku transport w AHE w Łodzi, zdobędziesz wiedzę i umiejętności za pomocą innowacyjnych metod projektowych i warsztatowych oraz rozwiniesz kompetencje niezbędne do sprawnego poruszania się w zagadnieniach transportowych dla branży TSL.

Przygotujesz się również do organizowania, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem. Nauczysz się sprawnego wykorzystywania aparatury pomiarowej i specjalistycznego sprzętu komputerowego. Zostaniesz specjalistą inżynierem w dziedzinie nowoczesnego transportu lądowego z uwzględnieniem infrastruktury zintegrowanych systemów transportowych i logistycznych.

Specjalności:

  • Logistyka w transporcie,
  • Transport lądowy.

Kierunek transport w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia