Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia sportowe

Trener personalny i fitness – Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Celem kształcenia na kierunku trener personalny i fitness jest przygotowanie  kompetentnych i bogatych w wiedzę oraz umiejętności trenerów personalnych.

Studenci kierunku trener personalny i fitness przygotowywani są do pracy z klientem indywidualnym  poprzez  diagnozowanie, programowanie  i realizację ćwiczeń,  jednocześnie kontrolując cały proces treningowy. Program studiów przewiduje połączenie najnowszej wiedzy z zajęciami praktycznymi, które realizowane są z najwyższej klasy dydaktykami.

Kierunek przygotowuje również instruktorów różnych form fitness grupowego. Studenci zdobywają umiejętności praktyczne do prowadzenia zajęć cardio (np.aerobik, dance, fat burner), wszechstronnie usprawniających (np.TBC, trening funkcjonalny) oraz ze sprzętem (np.step, bossu, pump, piłki). Mają także  możliwość pracy z kobietami w ciąży i po porodzie wybierając jeną z wielu ciekawych specjalizacji.

Ogromnym atutem kierunku jest po zdanych egzaminach otrzymanie dwóch legitymacji instruktorskich z wybranych dwóch specjalizacji. Po drugim roku pierwszą co daje możliwość podjęcia pracy już podczas studiów a po trzecim roku, uzyskuje kolejne uprawnienia zawodowe.

Kończąc kierunek Trener personalny i fitness, studenci zdobywają umiejętności pracy z ludźmi w różnym wieku i o odmiennej sprawności fizycznej w sposób bezpieczny i efektywny. Pozyskana wiedza otwiera drzwi do pracy w klubach fitness, hotelach, ośrodkach Spa itp. lub stwarza możliwość rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci studiów licencjackich I stopnia otrzymują dyplom licencjata w zakresie sportu powszechnego z ukierunkowaniem na trening personalny i fitness.

Kariera i praca

  • kluby fitness
  • hotele
  • ośrodki Wellness i SPA
  • sanatoria
  • centra fizjoterapii
  • własna działalności gospodarcza w zakresie sportu masowego

Strona kierunku: TRENER PERSONALNY I FITNESS , Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU W GDAŃSKU

Więcej informacji o kierunkach sportowych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia sportowe Gdańsk. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia