Bez kategoriiNoweRankingiRekrutacja na studiaRekrutacja PoznańStudia Poznań

UAM w Poznaniu – ranking popularności kierunków

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i studia jednolite magisterskie. Tu sprawdzisz, które kierunki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu cieszyły się największą popularnością.

Gdy nadchodzą informacje z kolejnych uniwersytetów, dotyczące poziomu zainteresowania kandydatów poszczególnymi kierunkami studiów, pojawia się zasadny pytanie. Czy także na tym uniwersytecie najpopularniejszym kierunkiem studiów jest psychologia? Czy na UAM w Poznaniu również tak wielu chętnych chce studiować psychologię?

Okazuje się, że tak. Na UAM w Poznaniu na psychologię zgłosiło się 2117 kandydatów. Daje to ponad 17 kandydatów na jedno miejsce. Kolejne w tym zestawieniu kierunki studiów to: prawo (1584), filologię angielską (1389), zarządzanie i prawo w biznesie (968) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (830).

Najtrudniej oczywiście było się dostać na psychologię. Ale sporo kandydatów na jedno miejsce również na innych kierunkach:  filologia koreańska (16,92 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (13,83 os./msc.), filologia norweska (12,54 os./msc.) oraz japonistyka (11,65 os./msc.).

Zwraca uwagę to, że na obu tych listach jest kilka kierunków o charakterze filologicznym.

Uczelnia oferuje 16 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i zaocznych. Rozpatrzono ponad 30. tysięcy aplikacji.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia