NoweRankingiRekrutacja ToruńStudia Toruń

Ranking popularności kierunków na UMK 2022

Gdy kończy się pierwsza tura rekrutacji wiadomo, które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów. Dzisiaj przyglądamy się temu, jak wypadła oferta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika to uczelnia, która rekrutuje swoich studentów na studia w UMK w Toruniu oraz do Collegium Medicum UMK, które znajduje się w Bydgoszczy. Łącznie w systemie rejestracji pojawiło się 20 281 aplikacji, które złożone zostały przez 13 559 osób.

Komunikat uczelni informuje, że:

“Największą popularnością cieszył się kierunek lekarski w Colllegium Medicum UMK – zarejestrowało się na niego 3817 osób. Dalsze miejsca w rankingu zajęły kierunki z toruńskiej części kampusu: psychologia (1121), prawo (1045), weterynaria (842) i filologia angielska (607).

Drugim najbardziej popularnym kierunkiem w Collegium Medicum była biotechnologia medyczna, na którą zgłosiło się 177 osób, co daje 5,5 zgłoszenia na jedno miejsce. Na kolejnych miejscach była fizjoterapia (581 zgłoszeń, czyli 4,8 na jedno miejsce) oraz kosmetologia, gdzie o jedno miejsce ubiega się czworo kandydatów.

Najwięcej osób na jedno miejsce przypada na kierunku lekarskim (18,7). Równie dużą popularnością cieszy się weterynaria, gdzie na jedno miejsce wpłynęło 11,6 zgłoszeń. 11 osób ubiega się o miejsce na filologii angielskiej. Niemal 10 chętnych na jedno miejsce zanotowano na japonistyce, a pierwszą piątkę kierunków, na które najtrudniej się dostać zamyka psychologia, gdzie o miejsce ubiega się ponad 9 kandydatów i kandydatek”

Z tych informacji łatwo stworzyć ranking najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jak wygląda ranking?. Zobacz poniżej.

Ranking popularnych kierunków studiów na UMK

ze względu na liczbę aplikacji:

  1. kierunek lekarski
  2. psychologia
  3. prawo
  4. weterynaria
  5. filologia angielska

ze względu na liczbę kandydatów na jedno miejsce:

  1. lekarski – 18,7
  2. weterynaria – 11,6
  3. filologia angielska – 11
  4. japonistyka – ok.10
  5. psychologia – 9

Źródło: Portal Informacyjny UMK – www.portal.umk.pl;

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia