Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia medyczne

Weterynaria w Krakowie

Marzysz o tym, by studiować na kierunku weterynaria w Krakowie? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Stacjonarne, jednolite studia magisterskie w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR na kierunku weterynaria trwają 11 semestrów. Studia są prowadzone w ramach porozumienia Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przez wspólną międzyuczelnianą jednostkę (UCMW).

Absolwenci otrzymają dyplom firmowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Rolniczy. Językiem wykładowym jest język polski.

Wysokie kwalifikacje wykładowców, pracowników naukowych UJ, UJ CM i UR tworzących trzon UCMW oraz pozyskanych wybitnych specjalistów z kraju gwarantują wysoki poziom kształcenia – otwierający przed absolwentami studiów weterynaryjnych możliwość znalezienia pracy zgodnej z ich zainteresowaniami.

Absolwenci studiów weterynaryjnych otrzymają dyplom lekarza weterynarii oraz prawo wykonywania zawodu, co pozwoli na prowadzenie prywatnej praktyki weterynaryjnej, prace w lecznicach i klinikach weterynaryjnych oraz da możliwość zatrudnienia w Inspekcji Weterynaryjnej. Absolwenci mogą też pracować w państwowych bądź prywatnych laboratoriach diagnostycznych, uczelniach i instytutach badawczych oraz kontynuować naukę na studiach doktoranckich. Lekarze weterynarii są również zatrudniani w Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Farmaceutycznej.

Oprócz zatrudnienia w kraju, absolwenci mogą pracować w organizacjach międzynarodowych /FAO, WHO, WTO i podobnych/ oraz agendach Unii Europejskiej – szczególnie w Dyrekcji Generalnej Zdrowie i Ochrona Konsumenta oraz Europejskim Biurze ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Uczelnie prowadzące kierunek weterynaria w Krakowie

Mogą Cię także zainteresować studia medyczne w Krakowie, studia przyrodnicze w Krakowie, studia rolnicze w Krakowie lub studia biologiczne w Krakowie. Jeśli chcesz sprawdzić oferty innych ośrodków akademickich w Polsce – sprawdź rodzaje studiów w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia