Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia sportowe

Wychowanie fizyczne – studia w Bydgoszczy

Studia o charakterze sportowym to w Bydgoszczy propozycja kierunku wychowanie fizyczne. Poznaj bydgoskie uczelnie, w których ofercie znaleźć można te studia.

Studia na kierunku wychowanie fizyczne proponują dwie bydgoskie uczelnie. Studiować można na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz na niepaństwowej Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Studia na wychowaniu fizycznym to zdecydowanie propozycja dla tych, którzy lubią aktywność, ruch, sport. W ramach kierunku na UKW można uzyskać kompetencje w dwóch obszarach: kompetencje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej oraz w ramach specjalności nauczycielskiej.

Dużo o propozycji związanej z kierunkiem wychowanie fizyczne na UKW dowiesz się z filmu:

Wychowanie fizyczne w WSG w Bydgoszczy

Celem kształcenia jest zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych do organizacji i prowadzenia zarówno lekcji wychowania fizycznego w szkole oraz organizacji sportu i rekreacji dla różnych warstw społeczeństwa, organizacji i zarządzania działalnością w obiektach sportowych.

Perspektywy zatrudnienia

Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje i stowarzyszenia sportowe (kluby i związki sportowe) oraz placówki sportu, rekreacji i turystyki (ośrodki sportowe, rekreacyjne, wypoczynkowe itp.), placówki działające na rzecz sportu osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo absolwenci przygotowani są do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rekreacji i sportu:

  • szkółki pływania,
  • kluby sportowe, fitnees i siłownie,
  • organizacja kolonii i obozów sportowych,
  • oraz pracy zawodowej w służbach mundurowych (policja, straż pożarna, wojsko, ratownictwo wodne).

Kierunek wychowanie fizyczne w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Bydgoszcz. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia