Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – Uniwersytet Gdański

Studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, proponowane przez UG, przygotują Cię do zawodu nauczyciela w przedszkolach i klasach I – III szkoły podstawowej.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie prowadzone przez Wydział Nauk Społecznych UG) jest kierunkiem przygotowującym do podjęcia pracy nauczyciela w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych.

Absolwent uzyskuje wiedzę, umiejętności metodyczne i kompetencje społeczne w zakresie wczesnej edukacji. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką i osoby związane z praktyką. Program studiów jest wzbogacony o treści na temat alternatywnych sposobów organizacji procesu opieki, nauczania i wychowania dzieci w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, opartych o wyniki najnowszych badań. Studenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna są przygotowywani do podejmowania działań innowacyjnych na rzecz zmiany we wczesnej edukacji.

Aktywni studenci mają szansę uczestniczenia w badaniach naukowych realizowanych pod kierunkiem pracowników na poziomie pozwalającym na publikowanie ich wyników w czasopismach naukowych i metodycznych oraz naukowych pracach zbiorowych. Studenci mogą pogłębiać wiedzę specjalnościową uczestnicząc w: pracach kół naukowych, programach wymiany międzynarodowej i międzyuczelnianej; praktykach w placówkach edukacyjnych; działaniach krajowego i zagranicznego wolontariatu studenckiego; współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.

Absolwenci kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna uzyskują kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia pedagogiczne Gdańsk. Interesujesz się naukami pedagogicznymi, rozwojem osobistym, chcesz doradzać, uczyć, szkolić, poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

Poznaj inne propozycje studiów w Gdańsku:
Uniwersytet Gdański
Studia pedagogiczne Gdańsk
Rodzaje studiów Gdańsk
Uczelnie Gdańsk – Gdynia – Sopot

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia