NoweStudia KoszalinUczelnie

Wyższa Szkoła Straży Granicznej powstanie w Koszalinie

Już wkrótce do grona koszalińskich uczelni wyższych dołączy Wyższa Szkoła Straży Granicznej, która będzie kształcić kadry SG na kierunku bezpieczeństwo granicy państwowej.

Wyższa Szkoła Straży Granicznej ma zostać utworzona w październiku 2023 roku w drodze rozporządzenia przez ministra edukacji i nauki, na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Obecnie działający system szkolenia i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy SG opiera się na działalności trzech ośrodków:

  • Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie,
  • Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie,
  • Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Nowa uczelnia powstanie w oparciu o funkcjonujące do tej pory zaplecze logistyczne Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

Planowane jest uruchomienie kierunku studiów I stopnia: bezpieczeństwo granicy państwowej. Nauka na tym kierunku potrwa trzy lata i zakończy się uzyskaniem licencjatu i stopnia młodszego chorążego SG. Do wyboru każdego ze słuchaczy będą trzy specjalizacje, które odpowiadają głównym trzem pionom formacji – cudzoziemskiemu, operacyjno-śledczemu oraz granicznemu. W dalszej perspektywie planowane jest poszerzenie oferty o studia II stopnia.

Więcej informacji w artykule na stronie security-ops.pl

CZYTAJ TAKŻE – Studia Koszalin:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia