Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia z zarządzaniaTOP Łódź

Zarządzanie – Politechnika Łódzka

Wybierasz się na studia na kierunku zarządzanie w Łodzi? W tym artykule znajdziesz informacje o propozycji, którą dla kandydatów przygotowała Politechnika Łódzka!

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Łodzi?

Studia na kierunku zarządzanie w Łodzi prowadzą zarówno uczelnie publiczne (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka), jak i prywatne uczelnie, np. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk. Skorzystaj z linków pod koniec artykułu i sprawdź inne propozycje studiów z zakresu nauk o zarządzaniu, dostępne w Łodzi i w innych polskich ośrodkach akademickich.

Czy warto studiować zarządzanie?

Celem kierunku studiów zarządzanie jest kształcenie specjalistów i konsultantów z zakresu szeroko rozumianego biznesu, z możliwością specjalizacji w obszarach, które są związane z rozwojem i doskonaleniem organizacji. Podczas studiów na kierunku zarządzanie student zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę na temat: funkcjonowania organizacji biznesowych na różnych szczeblach zarządzania i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych instrumentów, metod i narzędzi analitycznych i organizatorskich. Dzięki ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali również wiedzę i umiejętności przydatne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zarządzanie na Politechnice Łódzkiej

Głównym celem kształcenia w ramach studiów na kierunku zarządzanie, które prowadzi Politechnika Łódzka, jest przygotowanie absolwentów do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-gospodarczym poprzez wykonywanie zadań menedżerskich w przedsiębiorstwach lokalnych, krajowych i międzynarodowych lub instytucjach publicznych i niepublicznych, a także podejmowanie własnej działalności gospodarczej. Proces nauczania zapewnia osiąganie efektów kształcenia dotyczących wiedzy teoretycznej i praktycznej o funkcjonowaniu organizacji w warunkach dynamicznego rynku konkurencyjnego.

Specjalności:

  • Zarządzanie sprzedażą
  • Zarządzanie finansami i rachunkowość przedsiębiorstw
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Zarządzanie małym i średnim biznesem

Perspektywy pracy po zarządzaniu

Doskonale wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów kierunku. Czekają na nich:

  • stanowiska menedżerskie wszystkich szczebli zarządzania w małych i dużych przedsiębiorstwach, jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach typu non-profit,
  • tworzenie oraz zarządzanie własną firmą,
  • stanowiska wspierające coaching i mentoring oraz konsulting w zarządzaniu,
  • własny rozwój naukowy.

Studia proponuje kandydatom Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ

Strona kierunku: ZARZĄDZANIE , Politechnika Łódzka

Więcej informacji o kierunkach, również innych propozycjach studiów z tego zakresu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Łódź. Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zarządzanie w Łodzi

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Łodzi? Czym się różnią programy nauczania na…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia