Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia turystyczne

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Turystyka i rekreacja na UAM w Poznaniu zapewnia wiedzę z zakresu nauk o Ziemi i środowisku, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej oraz nauk o zarządzaniu i jakości.

Kierunek studiów turystyka i rekreacja, który proponuje kandydatom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzony jest przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Studenci uczą się obsługi oprogramowania obejmującego systemy rezerwacji usług turystycznych, analizę baz danych oraz opracowania kartograficzne. Uzyskują gruntowne przygotowanie do pracy w branży turystycznej, hotelarskiej i rekreacyjnej. Poznają podstawy przedsiębiorczości, etycznych i prawnych aspektów wykonywania zawodu.

Istotne są również umiejętności nabyte podczas licznych ćwiczeń terenowych z pilotażu i przewodnictwa turystycznego oraz praktyk zawodowych w hotelach, biurach podróży. Absolwenci będą także przygotowani do prezentowania zagadnień branżowych w języku polskim i języku obcym.

Perspektywy zawodowe:

  • biura podróży, agencje turystyczne, hotele i inne obiekty noclegowe;
  • praca w charakterze pilota, przewodnika turystycznego, animatora czasu wolnego, animatora i instruktora rekreacji ruchowej;
  • praca w branży MICE (organizacja eventów, konferencji itp.), w firmach zajmujących się consultingiem dla branży turystycznej;
  • Jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury i związane z ochroną przyrody, organizacje i stowarzyszenia turystyczne;
  • prowadzenie własnego biznesu w sektorze usług turystyczno-rekreacyjnych.

Kierunek turystyka i rekreacja w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach turystycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Poznań. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia