Kierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia z zarządzania

Zarządzanie – Uniwersytet Łódzki

Studia na kierunku zarządzanie, prowadzone przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, to propozycja dla osób zainteresowanych rozwijaniem i udoskonalaniem organizacji.

Kierunek studiów zarządzanie, który proponuje kandydatom Uniwersytet Łódzki, obejmuje przedmioty ogólnomenedżerskie, takie jak: podstawy zarządzania, ekonomia, podstawy działalności biznesowej, wprowadzenie do finansów i rachunkowości, podstawy marketingu, prawo cywilne i handlowe, podstawy zarządzania procesami operacyjnymi.

Studia I stopnia na kierunku zarządzanie to bardzo dobry początek kształcenia dla tych, którzy nie są jeszcze w pełni zdecydowani, którą z dziedzin nauk ekonomicznych wybrać. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą zarówno specjalizować się w obszarze marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi czy zarządzania publicznego jak i kontynuować kształcenie na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość, logistyka czy prawo podatkowe i rachunkowość.

Specjalności:

  • Zarządzanie projektami

Celem studiów na specjalności Zarządzanie projektami jest przekazanie wiedzy na temat metod i technik zarządzania  projektami oraz nabycie umiejętności do wykorzystania tej wiedzy w praktyce zarządzania. W ramach specjalności przygotowuje się przyszłego absolwenta do analizy i diagnozy organizacji oraz działań mających na celu jej doskonalenie i rozwój. Specjalność ta adresowana jest szczególnie do osób zainteresowanych realizacją projektów związanych z analizą organizacji, jej elementów i relacji między nimi, diagnozowaniem dysfunkcji i projektowaniem działań naprawczych. Specjalność zainteresuje również osoby pracujące w innych obszarach, które są członkami zespołów projektowych.

Perspektywy zawodowe:

  • specjalista ds. zarządzania, 
  • specjalista ds. doskonalenia organizacji, 
  • doradca, 
  • konsultant, 
  • specjalista ds. planowania strategicznego.

Obejrzyj materiał filmowy o tym kierunku:

Kierunek zarządzanie w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach związanych z zarządzaniem, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronieStudia zarządzanie Łódź. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania.

Czytaj także:

Zarządzanie w Łodzi

Gdzie studiować kierunek zarządzanie w Łodzi? Czym się różnią programy nauczania na…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia