Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia prawniczeTOP PoznańTop studia

Administracja w Poznaniu

Studia na kierunku administracja to doskonały wybór dla osób, które swoją karierę chcą powiązać z pracą w biznesie, administracji publicznej lub prywatnej. Wiedza prawnicza, jaką wynoszą absolwenci studiów administracyjnych potrzebna jest na różnych szczeblach zarządzania, w różnych organach władz państwowych lub samorządowych. Sprawdź, które poznańskie uczelnie proponują studia na kierunku administracja.

Gdzie studiować kierunek administracja w Poznaniu?

Kandydaci na studia w Poznaniu na kierunku administracja mają całkiem spory wybór. Studia oferuje UAM. Nauka na studiach licencjackich realizowana jest bez wskazania specjalności. Specjalności wskazuje w swojej ofercie Uniwersytet WSB Merito Poznań. Przykładowe to: administracja gospodarcza, administracja publiczna, administracja w wymiarze sprawiedliwości. Kształcenie na kierunku administracja realizuje również Wyższa Szkoła Handlu i Usług. Tu proponowane są dwie specjalności: administracja publiczna oraz administracja w biznesie.

Najstarsza poznańska uczelnia niepubliczna Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii również prowadzi zapisy na kierunek administracja. Dwie specjalności administracja samorządowa oraz kadry i płace dają absolwentom poczucie bycia profesjonalistami w wybranej dziedzinie.

Uczelnią , która może was zainteresować, jest także Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Mieszka I. Tu również znajdziecie kilka specjalności m.in. administracja publiczna, bezpieczeństwo i porządek publiczny, administracja w wymiarze sprawiedliwości.

Szczegółowe informacje o studiach, opłatach itp. na stronach uczelni.

Lista możliwych miejsc pracy po kierunku administracja

Studia administracyjne jako interdyscyplinarne dają możliwość oszukiwania pracy na wielu stanowiskach i wielu typach zakładów pracy. Mogą to być często stanowiska kierownicze w działach:

 • Samorządu terytorialnego
 • Administracji sądowej
 • Służby cywilnej
 • Agencji rządowych
 • Instytucji unijnych
 • Kontroli Skarbowej
 • Izby Skarbowej
 • Urzędu Skarbowego
 • Urzędu Celnego
 • Izby Celnej
 • Służb mundurowych (policji, straży, inspekcji drogowej)
 • NIK

Kierunek administracja w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze w Poznaniu. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Jeden komentarz do “Administracja w Poznaniu

 • Nigdy nie sądziłam, że po 30-stce wrócę jeszcze na studia, ale niestety jak chcę dostać awans, to nie mam wyboru. Aktualnie realizuję magisterkę z administracji online, na WSKZ. Kiedyś natomiast stacjonarnie studiowałam licencjat właśnie w Poznaniu. Czasy się zmieniają, więc nie ma się co dziwić, że nawet studia można robić z domu 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia