Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia rolnicze

Agrotronika – kierunek studiów w Bydgoszczy

Studia na kierunku agrotronika to nowa propozycja, którą dla kandydatów przygotowała Politechnika Bydgoska. Studia są doskonałą odpowiedzią na zmiany, które zachodzą na polskiej wsi i nowoczesności, która dotyczy produkcji oraz parku maszynowego we współczesnych gospodarstwach.

W prezentacji tego kierunku spotkacie się z informacją, że agrotronika jako kierunek studiów łączy dyscypliny naukowe związane z produkcją roślinną i zwierzęcą (Rolnictwo i ogrodnictwo; Zootechnika i rybactwo) z Inżynierią mechaniczną oraz Automatyką, elektroniką i elektrotechniką. Agrotronika to kierunek dla ludzi ciekawych świata, ciekawych przyrody, ale i ciekawych nowinek technologicznych. To kierunek dla absolwentów techników rolniczych, mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, informatycznych, oraz absolwentów liceów, zainteresowanych środowiskiem wiejskim i produkcją surowców żywnościowych.

W trakcie kształcenia będziesz studiował przedmioty kierunkowe takie jak np. „Mechatronika w ciągnikach i maszynach rolniczych”, „Programowanie mikrokontrolerów z sensoryką”, „Specjalistyczne systemy bezzałogowe w rolnictwie”, czy „Parametryzację właściwości gleby”. Będziesz miała/miał możliwość wyboru przedmiotów kierunkowych spośród piętnastu modułów tzn. będziesz mogła/mógł wybrać np. między „Detekcją i identyfikacją chwastów, chorób i szkodników” a „Ochroną roślin w rolnictwie precyzyjnym”.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Agrotronika powinnaś/powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), biologii (B), chemii (Ch), fizyki lub fizyki i astronomii (F), geografii (G).

Więcej informacji o kierunku: AGROTRONIKA, Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Bydgoszcz. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia