Nowerekrutacja 2023Rekrutacja ToruńStudia medyczneStudia Toruń

AKSiM w Toruniu uruchamia kierunek lekarski

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu informuje, że uruchomiła rekrutację na kierunek lekarski. Pierwsi studenci rozpoczną naukę już w roku akademickim 2023/2024.

W dniu 18 września 2023 roku Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki na prowadzenie studiów na kierunku lekarskim.

Decyzja poprzedzona była wydaniem pozytywnej opinii odnośnie warunków kształcenia przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Ministerstwo Zdrowia. Tym samym AKSiM dołączyła do prestiżowego grona uczelni kształcących przyszłych medyków i jest jedyną uczelnią prowadzącą ten kierunek na terenie Torunia.

Stale wzrastające potrzeby społeczeństwa w zakresie świadczeń leczniczych, rosnące koszty opieki zdrowotnej, wynikające między innymi ze starzenia się populacji, uzasadniają wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną i samodzielną kadrę lekarską. Koncepcja kształcenia studentów na kierunku lekarskim przygotowana przez AKSiM jest zgodna z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Odpowiada na bieżącą sytuację społeczno-demograficzną w Polsce i Europie, gdyż zawód lekarza został wymieniony jako jeden z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce (a deficyt ten wykazuje się ciągłą tendencją wzrostową).

AKSiM w Toruniu

Stacjonarne studia jednolite magisterskie trwają 6 lat (12 semestrów), łączna liczba godzin zajęć (bez praktyk): 5115 godzin.

Absolwenci będą przygotowani do pracy w:

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
  • instytucjach badawczych,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ W TORUNIU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE: Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia