Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Położnictwo – studia we Wrocławiu

Myślisz o tym, by wybrać studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu? Czy to właśnie te studia medyczne będą dla Ciebie najlepszym wyborem?

Studia na kierunku położnictwo prowadzi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Dowiedz się więcej!

Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Położnictwo to kierunek związany z pracą na sali porodowej, ale także z ginekologią, pediatrią, opieką położniczą, genetyką, embriologią i promocją zdrowia. Po zakończeniu studiów położna jest wykwalifikowana do prowadzenia edukacji zdrowotnej obejmującej przygotowywanie do życia w rodzinie i planowanie ciąży, monitorowanie prawidłowego przebiegu ciąży i przyjmowanie porodu.

Podczas pierwszych lat studiów zajęcia odbywają się głównie w Centrum Symulacji Medycznej oraz pracowniach umiejętności położniczych, ale kontakt z pacjentem nawiążesz bardzo szybko, bo już podczas zajęć praktycznych na II semestrze 1. roku. Podczas wielu godzin spędzonych na oddziałach nabędziesz wiedzę medyczną w teorii i praktyce oraz zdobędziesz umiejętności pracy z ludźmi.

Położna jest osobą, która zajmuje się kobietą podczas porodu, dba o jej komfort psychiczny i fizyczny, podaje leki. Lekarz tylko nadzoruje tę opiekę i nie włącza się w działania położnej. Położna opiekuje się kobietą nie tylko podczas porodu, ale też w okresie przedciążowym i ciążowym. Jeśli nie interesuje Cię praca na porodówce, możesz wybrać pracę na oddziałach ginekologicznych (np. ginekologia onkologiczna) lub neonatologicznych, gdzie opiekować się będziesz noworodkami i wcześniakami. Po studiach możesz też pracować w szkole rodzenia lub żłobku.

Kierunek położnictwo we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia