Kierunki studiów PoznańNoweStudia chemiczneStudia Poznań

Chemia medyczna z projektowaniem leków w Poznaniu

Studia na kierunku chemia medyczna z projektowaniem leków to ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby w przyszłej pracy zawodowej prowadzić badania nad uzyskiwaniem nowych leków i innych preparatów o zastosowaniach medycznych.

Kierunek studiów chemia medyczna z projektowaniem leków, który ma w swojej ofercie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (studia prowadzi Wydział Chemii UAM), to propozycja studiów licencjackich.

Przez pierwsze dwa semestry student uzyskuje wiedzę oraz umiejętności z podstawowych przedmiotów chemicznych z naciskiem na chemię organiczną oraz wstępnych zagadnień z chemii medycznej. Od trzeciego semestru poza ogólną wiedzą chemiczną i umiejętnościami praktycznymi niezbędnymi do samodzielnej pracy w laboratorium, wprowadzony zostaje szereg przedmiotów specjalistycznych w wymiarze zarówno teoretycznym jak i praktycznym umożliwiających zrozumienie chemii medycznej na poziomie molekularnym.

W trakcie specjalistycznych pracowni, które są realizowane przez studentów od czwartego semestru, wykorzystywana jest nowoczesna aparatura badawcza, a tematyka badawcza jest aktualna i odpowiada potrzebom rynku pracy. W trakcie tych zajęć studenci zdobywają umiejętności praktyczne niezbędne do samodzielnej pracy w laboratorium oraz poszerzają swoją wiedzę chemiczną.

Studenci w trakcie studiów zdobędą wiedzę i umiejętności, w jaki sposób otrzymywać nowe leki, w jaki sposób przeprowadzać badania nad nimi oraz jakie metody wykorzystywać w procesie ich projektowania. Absolwenci kierunku Chemia medyczna z projektowaniem leków posiadają kompetencje z zakresu chemii medycznej w aspekcie projektowania nowych leków, co stanowi olbrzymi atut na rynku pracy w tym obszarze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie UAM.

Kierunek chemia medyczna z projektowaniem leków w Poznaniu

Interesują Cię chemiczne kierunki studiów dostępne dla kandydatów w Poznaniu? Zobacz stronę studia chemiczne Poznań. Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście, przydatna może okazać się strona studia chemiczne.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia