Kierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia techniczne

Technologie wodorowe i elektromobilność – Politechnika Gdańska

Największa uczelnia techniczna na Pomorzu proponuje kandydatom unikatowy kierunek studiów – technologie wodorowe i elektromobilność. Kształci inżynierów posiadających kwalifikacje dotyczące technologii wodorowych.

Studia na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność to studia z ciekawymi perspektywami pracy dla absolwentów. Wraz z odchodzeniem od tradycyjnych form pozyskiwania energii, wodór jako alternatywa stanie się podstawą w światowej gospodarce. Studia śmiało można nazwać bardzo przyszłościowymi.

Studenci studiów inżynierskich I stopnia zdobędą na kierunku technologie wodorowe i elektromobilność wiedzę z zakresu projektowania i implementacji instalacji oraz układów do produkcji i magazynowania wodoru w oparciu o najnowsze dostępne technologie, wykorzystujące układy sterowania, w tym elementów pomiarowych i wykonawczych automatyki, sterowników i sieci komputerowych.

Poza zajęciami wykładowymi czekają na Ciebie ciekawe zajęcia praktyczne – projekty i laboratoria, podczas których zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii przyszłości, a także zobaczysz świat transportu, który nie potrzebuje węglowodorów.

Perspektywy zawodowe:

  • projektowanie, uruchamianie i utrzymywanie zautomatyzowanych instalacji wodorowych, w tym hybrydowych magazynów energii, instalacji produkcyjnych wytwarzania wodoru oraz komputerowych systemów zarządzania i sterowania obiektami przemysłowymi wysokiego ryzyka z wykorzystaniem rozproszonych systemów sterowania w tym sterowników przemysłowych i komputerów,
  • praca w zakładach eksploatujących urządzenia technologicznych, łączeniowe, zabezpieczające, sterujące i pomiarowe zasilane energią elektryczną,
  • projektowanie, budowa oraz diagnostyka elektrolizerów oraz przekształtników energoelektronicznych,
  • projektowanie układów sterujących napędami elektrycznymi dla samochodów elektrycznych i pojazdów trakcyjnych,
  • praca w firmach działających w obszarze wdrażania i implementacji technologii wodorowych w nowoczesnych magazynach energii w tym na potrzeby elektromobilności, projektujących i produkujących prostowniki dedykowane do baterii elektrochemicznych oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Strona kierunku: TECHNOLOGIE WODOROWE I ELEKTROMOBILNOŚĆ , Politechnika Gdańska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Gdańska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Budownictwo w Gdańsku

Zainteresowani podjęciem studiów na kierunku budownictwo w Gdańsku mogą wybrać propozycję, którą…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia