Terapia zajęciowa – studia we Wrocławiu

Przeglądasz medyczne kierunki studiów we Wrocławiu? Być może zainteresuje Cię kierunek terapia zajęciowa – propozycja AWF we Wrocławiu.

Studia na kierunku terapia zajęciowa, które prowadzi Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, to część nauk o zdrowiu w biopsychospołecznym ujęciu, zajmująca się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych, poprzez wsparcie uczestnictwa w zajęciach uznanych przez osobę lub grupę społeczną, jako mające wartość i znaczenie. Aktywności te są związane z obszarami dbania o siebie i samoobsługi, edukacji i pracy oraz wypoczynku i spędzania czasu wolnego, pozwalają uczestniczyć w życiu społecznym i ekonomicznym społeczności. Jako sfera działań praktycznych oraz dyscyplina naukowa wymaga interdyscyplinarnego podejścia umożliwiającego podejmowania pracy.

Absolwent tego kierunku:

  • pracuje w instytucjach ochrony zdrowia, pomocy i integracji społecznej, w edukacji, w środowisku zamieszkania i w zakładach pracy,
  • profesjonalnie buduje relacje z osobą zdrową/chorą, z jej środowiskiem społecznym, rodziną i najbliższym otoczeniem,
  • postrzega człowieka holistycznie,
  • pracuje zgodnie z zasadą praktyki respektującej potrzeby klienta,
  • traktuje działania człowieka jak fundament rozwoju społecznego.

Uczelnie prowadzące kierunek terapia zajęciowa we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia