Amerykanistyka – Uniwersytet Jagielloński

Studia na kierunku Amerykanistyka skierowane są do osób zainteresowanych regionem Ameryki Północnej, które chcą zdobyć wiedzę na temat różnorodnych zagadnień społecznych, politycznych, kulturowych, prawnych i cywilizacyjnych kontynentu amerykańskiego.

Podczas trzyletnich studiów zapoznasz się z historią państw Ameryki Północnej, specyfiką rozwoju społeczeństw amerykańskich, ich kulturą i obyczajami, procesami migracyjnymi i zróżnicowaniem religijnym, a także zagadnieniami polityki wewnętrznej i zewnętrznej poszczególnych państw. Będziesz miał również możliwość doskonalenia kompetencji językowych poprzez udział w kursach prowadzonych w języku angielskim.

Absolwenci amerykanistyki wchodzą na rynek pracy z solidną wiedzą i umiejętnościami rozumienia i interpretowania polityki, kultury, biznesu oraz społeczeństw amerykańskich. To doskonałe studia dla przyszłych dziennikarzy, dyplomatów, liderów, pracowników ośrodków społecznych, kulturalnych oraz sektora prywatnego. Pozwalają łatwiej odnaleźć się w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, stanowiąc dobrą podstawę do podjęcia pracy w firmach amerykańskich.

Poznaj inne propozycje kierunków: Uniwersytet Jagielloński

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia