Amerykanistyka – Uniwersytet Jagielloński

Studia na kierunku Amerykanistyka skierowane są do osób zainteresowanych regionem Ameryki Północnej, które chcą zdobyć wiedzę na temat różnorodnych zagadnień społecznych, politycznych, kulturowych, prawnych i cywilizacyjnych kontynentu amerykańskiego.

Podczas trzyletnich studiów zapoznasz się z historią państw Ameryki Północnej, specyfiką rozwoju społeczeństw amerykańskich, ich kulturą i obyczajami, procesami migracyjnymi i zróżnicowaniem religijnym, a także zagadnieniami polityki wewnętrznej i zewnętrznej poszczególnych państw. Będziesz miał również możliwość doskonalenia kompetencji językowych poprzez udział w kursach prowadzonych w języku angielskim.

Absolwenci amerykanistyki wchodzą na rynek pracy z solidną wiedzą i umiejętnościami rozumienia i interpretowania polityki, kultury, biznesu oraz społeczeństw amerykańskich. To doskonałe studia dla przyszłych dziennikarzy, dyplomatów, liderów, pracowników ośrodków społecznych, kulturalnych oraz sektora prywatnego. Pozwalają łatwiej odnaleźć się w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku, stanowiąc dobrą podstawę do podjęcia pracy w firmach amerykańskich.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia filologiczne Kraków
Studia społeczne Kraków
Studia historyczne Kraków
Uniwersytet Jagielloński

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia