Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia ekonomiczneStudia Wrocław

Analityka gospodarcza – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek analityka gospodarcza jest jedną z wielu ciekawych propozycji, którą na nowy rok akademicki przygotował dla kandydatów Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Warto zwrócić również uwagę na oferowane specjalności.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest nie tylko liczącym się ośrodkiem badań w dziedzinie nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu, ale też jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych. Poznaj kierunek analityka gospodarcza!

Istotą studiów na kierunku Analityka gospodarcza jest zdobycie wysoko cenionych i poszukiwanych na rynku kompetencji analitycznych oraz umiejętności wykorzystania narzędzi informatycznych, niezbędnych w pracy analityka.

Studia przygotowują absolwentów do prowadzenia analiz zyskujących coraz większe znaczenie w erze informacji – dotyczących zjawisk i trendów zachodzących w gospodarce.

Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności z zakresu przetwarzania i analizowania danych o różnym charakterze: biznesowych, społeczno-ekonomicznych i makroekonomicznych. Program studiów łączy elementy teoretyczne i praktyczne, tym samym ułatwiając absolwentom szybki start w życiu zawodowym. Studia przygotowują specjalistów dla biznesu oraz instytucji publicznych.

Specjalności

  • Analityk rynku
  • Analityk decyzji biznesowych

Profil absolwenta

Wiedza zdobyta z zakresu ekonomii przez absolwenta pozwala mu zrozumieć zasady funkcjonowania współczesnej gospodarki. Jest przygotowany do prowadzenia prac analitycznych, w szczególności z wykorzystaniem szerokiej gamy metod statystycznych i ekonometrycznych. Potrafi modelować dane o różnym charakterze z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Formułuje wnioski na podstawie przeprowadzonych badań.

Perspektywy zawodowe

  • analityk rynku
  • analityk sprzedaży
  • analityk biznesowy
  • analityk operacyjny
  • specjalista ds. spraw badań społeczno-ekonomicznych
  • specjalista ds. analizy danych
  • menedżer ds. analiz (np. rynkowych, biznesowych, marketingowych, ekonomicznych)

Więcej informacji o kierunku: ANALITYKA GOSPODARCZA , Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia