Analityka gospodarcza – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek analityka gospodarcza jest jedną z wielu ciekawych propozycji, którą na nowy rok akademicki przygotował dla kandydatów Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Warto zwrócić również uwagę na oferowane specjalności.

Uczelnia jest nie tylko liczącym się ośrodkiem badań w dziedzinie nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu, ale też jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych.

Istotą studiów na kierunku Analityka gospodarcza jest zdobycie wysoko cenionych i poszukiwanych na rynku kompetencji analitycznych oraz umiejętności wykorzystania narzędzi informatycznych, niezbędnych w pracy analityka.

Studia przygotowują absolwentów do prowadzenia analiz zyskujących coraz większe znaczenie w erze informacji – dotyczących zjawisk i trendów zachodzących w gospodarce.

Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności z zakresu przetwarzania i analizowania danych o różnym charakterze: biznesowych, społeczno-ekonomicznych i makroekonomicznych. Program studiów łączy elementy teoretyczne i praktyczne, tym samym ułatwiając absolwentom szybki start w życiu zawodowym. Studia przygotowują specjalistów dla biznesu oraz instytucji publicznych.

Specjalności

  • Analityk rynku
  • Analityk decyzji biznesowych

Profil absolwenta

Wiedza zdobyta z zakresu ekonomii przez absolwenta pozwala mu zrozumieć zasady funkcjonowania współczesnej gospodarki. Jest przygotowany do prowadzenia prac analitycznych, w szczególności z wykorzystaniem szerokiej gamy metod statystycznych i ekonometrycznych. Potrafi modelować dane o różnym charakterze z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Formułuje wnioski na podstawie przeprowadzonych badań.

Perspektywy zawodowe

  • analityk rynku
  • analityk sprzedaży
  • analityk biznesowy
  • analityk operacyjny
  • specjalista ds. spraw badań społeczno-ekonomicznych
  • specjalista ds. analizy danych
  • menedżer ds. analiz (np. rynkowych, biznesowych, marketingowych, ekonomicznych)

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia