Kierunki studiów WrocławNoweStudia ekonomiczneStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Finanse i rachunkowość we Wrocławiu

Chcesz wybrać kierunek finanse i rachunkowość we Wrocławiu? Zastanawiasz się, którą uczelnię wybrać? W naszym artykule znajdziesz informacje o podstawowych różnicach w ofertach poszczególnych uczelni wyższych.

Kierunek finanse i rachunkowość proponuje jedna wrocławska uczelnia publiczna (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) oraz uczelnie niepubliczne: Uniwersytet WSB Merito Wrocław, Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław oraz Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych. Sprawdź czym różnią się ich propozycje!

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Studia na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu dają możliwość zdobycia profesjonalnej, zaawansowanej wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw i rachunkowości, finansów osobistych i zarządzania majątkiem, podatków, rynków finansowych oraz funkcjonowania instytucji finansowych. Poprzez indywidualne kształtowanie programu studiów i specjalistyczne moduły, studenci nabywają specyficzne umiejętności dostosowane do zainteresowań i przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego. 

Moduły kształcenia:

 • Bankowość i ubezpieczenia
 • Zarządzanie finansami przedsiębiorstw
 • Analiza danych i zarządzanie ryzykiem
 • Inwestycje i nieruchomości
 • Podatki
 • Rachunkowość
 • Rynki finansowe
 • Nowoczesne technologie w finansach
 • Finanse instytucji rządowych i samorządowych
 • Fintech

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Wrocław

Uniwersytet WSB Merito Wrocław w ramach studiów na kierunku finanse i rachunkowość przygotuje Cię do poprowadzenia własnej firmy, czy podjęcia pracy w międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, jednostkach administracji publicznej lub biurach rachunkowych. Na zajęciach nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne oprogramowanie.

Specjalności:

 • Bankowość i usługi finansowe
 • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
 • Rachunkowość i podatki
 • Specjalista kadr i płac

Finanse i rachunkowość w Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych

Podczas studiów na kierunku finanse i rachunkowość Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych oferuje liczne zajęcia w formie warsztatów, które pozwolą studentom zdobyć wiedzę z zakresu księgowości i bankowości, jak i rozwinąć umiejętności miękkie. Jeśli nie chcesz poprzestać na teoretycznej wiedzy, ale rozwinąć się pod każdym względem, finanse i rachunkowość to kierunek dla Ciebie. WSH popularyzuje kształcenie przez praktykę, dzięki czemu absolwenci mają duże szanse na pracę w sektorze BPO, czyli usług biznesowych delegowanych do zewnętrznych firm.

Specjalności:

 • Rachunkowość i Podatki
 • Finanse i Bankowość
 • Analityk finansowy

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Finanse i rachunkowość we Wrocławiu

 • Jeżeli chodzi o ten kierunek, to ja zamierzam wybrać studia online na WSKZ, bo zależy mi bardzo na tym, żeby móc dalej pracować i uczyć się w swoim tempie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia