Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia artystyczneStudia PoznańStudia techniczne

Architektura – Politechnika Poznańska

Chcesz wybrać Poznań jako miasto do studiowania kierunku architektura? Koniecznie poznaj propozycję Politechniki Poznańskiej!

Dla osób, które myślą poważnie o zdobyciu kompetencji architekta Poznań stwarza wiele ciekawych możliwości. Studiować w stolicy Wielkopolski można na najpopularniejsze kierunki architektoniczne. Są to właśnie kierunek architektura, architektura wnętrz oraz architektura krajobrazu. Dużym prestiżem cieszą się studia, które dla kandydatów na kierunek architektura przygotowała Politechnika Poznańska. Poznaj szczegóły!

Architektura na Politechnice Poznańskiej

Poznańskie studia na architekturze uznawane są za jedna z bardziej prestiżowych w kraju. Studia proponuje Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej.

Jeśli interesuje Cię sztuka i architektura, jeśli masz w sobie pasję i chęć kreowania przestrzeni, a do tego lubisz rysować, to kierunek ARCHITEKTURA jest właśnie dla Ciebie! Na studiach poznasz tajniki rysunku technicznego, nauczysz się projektować budynki o różnorodnym przeznaczeniu, dowiesz się, jak właściwie organizować przestrzeń.

Zajęcia prowadzone są przez praktykujących architektów w jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce. Program kształcenia jest oparty na innowacyjnych metodach dydaktycznych oraz najnowszych osiągnięciach w dyscyplinach architektura i urbanistyka oraz sztuki plastyczne.

Uczelnia posiada nowoczesne laboratoria i oprogramowanie, angażuje studentów w prowadzenie badań naukowych.

Domeną poznańskiej architektury jest projektowanie dla zdrowia, architektura zrównoważona i energooszczędna czy ochrona dziedzictwa kulturowego. Wydział Architektury PP jest również liderem wymiany studenckiej Erasmus+.

Co po studiach

  • asystent architekta w biurze architektonicznym
  • asystent urbanista w biurze planowania przestrzennego
  • pokrewne: scenograf, architekt wnętrz, grafik komputerowy
  • pracownik administracyjny urzędów miast lub gmin

Zobacz również film promocyjny poświęcony kierunkowi

Strona kierunku: ARCHITEKTURA , Politechnika Poznańska

Propozycje kierunków architektonicznych możesz również poznać dzięki tekstowi: Kierunki architektoniczne w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź Studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia