Kierunki studiów GdańsknewStudia GdańskStudia techniczneTOP GdańskTop studia

Automatyka i robotyka – studia w Gdańsku

Automatyka i robotyka należą współcześnie do jednych z bardziej przyszłościowych kierunków studiów. Wszyscy szykują się na wielką rewolucję związaną z powszechnością korzystania z robotów i automatyzacji procesów ludzkiej pracy. Sprawdzamy, które uczelnie w Gdańsku i w Trójmieście przygotowują specjalistów w technologiach przyszłości.

W Trójmieście automatyka i robotyka jako przedmiot kształcenia studentów to domena Politechniki Gdańskiej. Ta największa na Pomorzu uczelnia techniczna i zarazem jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju proponuje dwa kierunki studiów, które mogą zainteresować wszystkich tych, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z pracą polegającą na uruchamianiu i projektowaniu systemów automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach przemysłowych.

Automatyka, robotyka i systemy sterowania na Politechnice Gdańskiej

Automatyzacja i cyfryzacja procesów jest niezwykle korzystna i wpływa na zmniejszenie kosztów produkcyjnych, pomaga spełniać wymagania rynkowe, zapewnia bezpieczeństwo zastępując człowieka w działaniach, które generują czynniki niebezpieczne. Wybierając ten kierunek przyczyniasz się do usprawnienia procesów gospodarczych i stajesz się niezwykle atrakcyjny dla rynku pracy.

Drugi z kierunków, który kształci inżynierów w zakresie automatyki i robotyki to kierunek o nazwie: Automatyka, robotyka i systemy sterowania.

Automatyka, robotyka i systemy sterowania na PG

Tam, gdzie jest potrzebna nadzwyczajna dokładność, człowiek nie zawsze jest w stanie zastąpić maszynę. Automatyka, robotyka i systemy sterowania ma pomóc w wyręczaniu go i usprawnianiu wielu procesów. Aby przygotować do tego zadania studentów, Politechnika Gdańska proponuje przemyślany i zróżnicowany program nauczania. Na zajęciach z robotyki wykorzystuje się roboty, które każdy student ma możliwość zaprogramować do realizacji różnych algorytmów.

Kierunek automatyka i robotyka w Gdańsku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia