Automatyka, robotyka i systemy sterowania – Politechnika Gdańska

Na kierunku studiów automatyka, robotyka i systemy sterowania Politechnika Gdańska kształci inżynierów w zakresie projektowania, uruchamiania i eksploatacji urządzeń, układów i systemów automatyki oraz robotów i manipulatorów.

Dzięki podstawom automatyki można zaobserwować, jak dzieją się rzeczy niemożliwe — budowane są układy pozwalające utrzymać wahadło w górze bez ingerencji człowieka. Dowiesz się, jak zaprojektować systemy SCADA , systemy sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC, PAC i komputerów przemysłowych.

Na studiach poznasz metody analiz niezawodnościowych systemów sterowania i automatyki zabezpieczeniowej. Podczas laboratoriów ze sterowników programowalnych będziesz zajmować się programowaniem sterowników PLC, symulować różne procesy technologiczne, jak sygnalizację świetlną, a nawet procesy produkcyjne. Uczyć się będziesz też informatyki, której zaliczenie polega na napisaniu gry komputerowej. 

Perspektywy zawodowe:

  • praca w przemyśle przy eksploatacji, uruchamianiu i projektowaniu systemów automatyki i robotyki w różnych zastosowaniach przemysłowych
  • programowanie komputerów uniwersalnych i specjalizowanych sterowników cyfrowych
  • integrowanie złożonych systemów inżynierskich

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia informatyczne Gdańsk
Studia ścisłe Gdańsk
Politechnika Gdańska

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia