Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia techniczneTOP Łódź

Automatyka i robotyka w Łodzi

Automatyka i robotyka to z pewnością jeden z tych działów techniki, który rozpala ostatnio duże emocje. Czy maszyny zabiorą nam miejsca pracy, czy wygenerują zupełnie nowe? Czy roboty zastąpią człowieka, czy będą mu podporządkowane zgodnie z wolą projektanta? Pytań jest wiele. Warto sprawdzić, które uczelnie w Łodzi proponują studia na kierunku automatyka i robotyka.

W Łodzi jest wiele uczelni, ale tylko na jednej z nich udało nam się znaleźć kierunki, które łączą się z tematem automatyka i robotyka. Oba proponuje Politechnika Łódzka. Jednym z nich jest automatyka i sterowanie robotów.

Automatyka i sterowanie robotów na Politechnice Łódzkiej

Studia na tym kierunku kładą szczególny nacisk na rozwój wiedzy i umiejętności w tworzeniu algorytmów sterowania i programowaniu robotów. Przekazują wiedzę uniwersalną, pozwalającą na rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin przemysłu, dzisiaj i w przyszłości.

Perspektywy zawodowe: 

  • zakłady przemysłowe i instytucje wdrażające nowoczesne technologie, w których sterowanie automatyczne staje się nieodzownym elementem, warunkującym konkurencyjność gospodarki.
  • absolwenci mogą pracować w zawodach takich jak: inżynier utrzymania ruchu, automatyk, robotyk, projektant systemów automatyki, projektant systemów informatycznych oraz prowadzić działalność inżynierską we własnych firmach.

Automatyka i robotyka na Politechnice Łódzkiej

Kierunek automatyka i robotyka to szansa na zdobycie umiejętności z zakresu metodyki prac projektowo-konstrukcyjnych, projektowania i programowania w systemach CAD/CAM, robotyki, regulacji automatycznej, projektowania mechanicznych układów automatyki i algorytmów obliczeniowych. Dzięki studiowaniu tego kierunku odkryjesz tajniki mechaniki, wytrzymałości materiałów i zyskasz solidne podstawy konstrukcji maszyn umożliwiające projektowanie urządzeń na potrzeby automatyzacji we wszystkich gałęziach przemysłu. Będziesz przygotowany do uruchamiania i oprogramowania układów automatycznego sterowania oraz nadzoru z wykorzystaniem systemów mikroprocesorowych, robotów i innych dostępnych współcześnie technologii.

Perspektywy zawodowe: 

  • we wszystkich gałęziach przemysłu (np. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, elektromaszynowym, energetycznym, transporcie, rolnictwie, medycynie),
  • jako inżynier na stanowiskach: integrator automatyki, robotyk, projektant, konstruktor lub technolog,
  • możliwość samorealizacji poprzez założenie własnej firmy produkcyjnej i/lub usługowej,
  • praca w laboratoriach badawczo-rozwojowych zajmujących się robotyką,
  • stanowiska związane z integracją rozwiązań mechanicznych, z ich automatycznym sterowaniem i oprogramowaniem, jak również praca na stanowiskach utrzymania ruchu.
  • kariera naukowa na uczelniach.

Kierunek automatyka i robotyka w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

CZYTAJ TAKŻE:

Tekstronika w Łodzi

Kierunek studiów tekstronika kształci specjalistów projektujących wyroby tekstroniczne, łączące w…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia