Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia ekonomiczneStudia Kraków

Międzynarodowe stosunki gospodarcze – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie zrozumiesz procesy globalizacji gospodarki światowej i internacjonalizacji przedsiębiorstw.

Na studiach międzynarodowe stosunki gospodarcze poznasz też takie zagadnienia, jak: handel międzynarodowy i jego techniki, procesy integracji ekonomicznej, finanse międzynarodowe, międzynarodowe negocjacje gospodarcze, funkcjonowanie międzynarodowych instytucji gospodarczych i firm na rynkach międzynarodowych.

Specjalności na kierunku:

  • Ekonomia biznesu międzynarodowego
  • Handel zagraniczny

Ekonomia biznesu międzynarodowego
unikatowa w skali kraju specjalność kształci umiejętności rozumienia biznesu międzynarodowego. Zdobyte kompetencje umożliwiają sprawne działanie w międzynarodowych przedsiębiorstwach w zróżnicowanych gospodarczo i politycznie obszarach, z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych oraz kulturowych. 

Handel zagraniczny
jest uznawany za elitarną i jedną z najczęściej wybieranych specjalności na naszej Uczelni. Studiują na nie niej przyszli specjalności i menedżerowie  w zakresie wymiany handlowej, potrafiący wykorzystać posiadaną wiedzę i zdobyte umiejętności oraz kompetencje w pracy zawodowej.    

International Business (zajęcia w języku angielskim)
daje absolwentom wgląd w specyfikę gospodarki światowej, w oparciu o nowoczesne podejście do ekonomii międzynarodowej. Szczególną uwagę poświęcono przedsiębiorczości, planowaniu nowych przedsięwzięć oraz tworzeniu strategii rozwoju istniejących przedsiębiorstw. 

Praca po studiach na tym kierunku

  • Przedsiębiorstwa międzynarodowe
  • Firmy konsultingowe
  • Firmy zagraniczne i ich przedstawicielstwa
  • Międzynarodowe organizacje gospodarcze
  • Przedstawicielstwa dyplomatyczne
  • Ministerstwa i instytucje centralne
  • Własna działalność gospodarcza w skali międzynarodowej

Strona kierunku: MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE , Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Kraków. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Chcesz studiować w Krakowie i poznać inne rodzaje studiów? Przejdź do rodzaje studiów Kraków. Może zainteresujesz się informacjami o studiach z zakresu zarządzania lub studiami logistycznymi.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia