Informatyka – UAM w Poznaniu

Popularne studia informatyczne na największej uczelni w Wielkopolsce.

Informatyka to kierunek dla osób, które chcą nabyć umiejętności przygotowywania, realizacji i wdrażania projektów informatycznych oraz nauczyć się programowania i posługiwania się oprogramowaniem istniejącym, bazami danych, sieciami komputerowymi.

Współcześnie ekspert w sektorze IT może liczyć na szeroki wybór dobrze płatnych ofert pracy, obejmujących wiele obszarów nauki i biznesu. Jeśli zatem chcesz poszerzyć swoje umiejętności analitycznego myślenia i nie boisz się technologii to mamy coś dla Ciebie! Przygotowaliśmy 3,5–letnie studia inżynierskie na kierunku Informatyka, dzięki którym zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Poznasz także nowoczesne technologie, co pozwoli Ci się odnaleźć na bardzo różnorodnym i ciągle zmieniającym się rynku pracy.

Perspektywy po studiach – praca

Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w dowolnym obszarze, dlatego że informatyka i technologie wkraczają obecnie do każdej dziedziny naszego życia. Możesz zostać programistą, projektantem, analitykiem lub zarządzać zespołem informatycznym. Będziesz gotowy by podążyć ścieżką związaną z warstwą sprzętową i infrastrukturą informatyczną, tak by zadbać o bezpieczeństwo i zarządzanie ich jakością. Możesz też dalej rozwijać swoje kompetencje i wkroczyć na drogę naukową pracując w obszarach badawczo-rozwojowych, związanych na przykład ze sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej – Informatyka

Źródło: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu –

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia