Biokosmetologia w Lublinie

Studia na kierunku biokosmetologia to jedna z ciekawych ofert, którą dla kandydatów przygotował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Jeśli chcesz nauczyć się projektować kosmetyki, ten kierunek może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Rynek kosmetyków wciąż ma się dobrze. Rusza wiele nowych pomysłów na linie kosmetyków, modyfikowane są już te istniejące. Jeśli zamierzasz włączyć się w ich produkcję warto zdobyć kompetencje w tej dziedzinie. Może właśnie dlatego wybierzesz studia na kierunku biokosmetologia z oferty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Z opisu wynika jasno, że student zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i produkcji biokosmetyków, jak i kosmetologii. Pozna właściwości naturalnych surowców kosmetycznych (roślinnych i zwierzęcych), w tym ekologicznych; metody ich pozyskiwania, przechowywania, jak również identyfikacji składników aktywnych. Będzie potrafił opracować innowacyjne receptury, sporządzać preparaty kosmetyczne; posługiwać się sprzętem niezbędnym do produkcji biokosmetyków oraz wykorzystywać aparaturę do zabiegów kosmetycznych.

Przykładowe przedmioty na studiach: podstawy anatomii i fizjologii człowieka, prawo kosmetyczne, receptury kosmetyczne, surowce pochodzenia roślinnego w kosmetyce, obrót surowców i kosmetyków, aparatura gabinetu kosmetycznego, pakowanie i znakowanie kosmetyków

Właśnie o to chodzi? Nie czekaj, ale aplikuj. Przedmioty maturalne uwzględniane w kwalifikacji: przedmiot obowiązkowy – język obcy nowożytny i jeden z przedmiotów do wyboru: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Lublin. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia