Kierunki studiówKierunki studiów KoszalinnewStudia KoszalinStudia techniczneTOP KoszalinTop studia

Budownictwo w Koszalinie

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Koszalinie? Te atrakcyjne dla kandydatów studia techniczne proponuje wyłącznie Politechnika Koszalińska.

Budownictwo to bardzo ważna gałąź gospodarki, stale potrzebna, obecna w historii, teraźniejszości i przyszłości. Głównymi zadaniami budownictwa są wznoszenie nowych obiektów budowlanych, przebudowa, odbudowa, modernizacja i konserwacja obiektów już istniejących.

Współcześnie budownictwo to zdecydowanie nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania projektowe i technologiczne, nowe materiały, techniki i interesujące wyzwania. Powszechnie stosuje się komputerowe techniki projektowania.

Budownictwo na Politechnice Koszalińskiej

Wybierając kierunek budownictwo na Politechnice Koszalińskiej masz do wyboru dwie specjalności:

Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie – specjalność przygotowująca do projektowania wszelkiego rodzaju konstrukcji budowlanych i inżynierskich, z uwzględnieniem najnowszych technik projektowania i analizy konstrukcji, ale jednocześnie pozwalająca na uzyskanie wiedzy potrzebnej w planowaniu, organizacji i realizacji szeregu zadań realizowanych bezpośrednio na budowie.

Budownictwo Drogowe – specjalność adresowana do osób zainteresowanych projektowaniem i wykonawstwem elementów infrastruktury drogowej. Studenci poznają szczegółowo technologie i materiały stosowane w budownictwie drogowym. Ukończenie specjalności BD umożliwia również pracę w planowaniu, organizacji i realizacji typowych zadań wykonawczych z zakresu budownictwa drogowego.

Jako absolwent studiów I stopnia (inżynierskie) lub II stopnia (magisterskie) możesz pracować w ciekawym zawodzie inżyniera budownictwa. Ukończenie studiów daje Ci możliwość pracy jako projektant w biurze projektowym, inżynier budowy lub kierownik budowy, inspektor nadzoru budowlanego, technolog produkcji w zakładach produkcyjnych lub jako pracownik administracji budowlanej.

Po uzyskaniu tytułu inż. lub mgr inż. i zdobyciu praktyki absolwent jest przygotowany do ubiegania się o nadanie uprawnień budowlanych w zakresie projektowania lub wykonawstwa, w wybranej specjalizacji.

Kierunek budownictwo w Koszalinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące innych kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Koszalin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia