Budownictwo w Rzeszowie

Na proste pytanie – gdzie studiować kierunek budownictwo w Rzeszowie, jest tylko jedna prosta odpowiedź. Studiuj na Politechnice Rzeszowskiej.

Spośród kilku uczelni funkcjonujących w Rzeszowie właśnie Politechnika Rzeszowska proponuje kandydatom ten popularny kierunek techniczny, jakim jest budownictwo.

Budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej

Celem kształcenia na kierunku budownictwo jest przekazanie wiedzy w zakresie podstaw projektowania obiektów i robót budowlanych oraz kierowania robotami budowlanymi. Ambicją nauczycieli jest wyrobienie umiejętności identyfikacji, projektowania i realizacji istotnych problemów dotyczących elementów i obiektów budowlanych.

Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów, którzy dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym uzyskują kwalifikacje do pracy w projektowaniu podstawowych obiektów budowlanych, wykonywaniu podstawowych obiektów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, inwentarskiego, użyteczności publicznej oraz dróg i mostów z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Kluczowy cel to przygotowanie absolwenta do pracy na stanowiskach samodzielnych oraz pracy zespołowej. Przygotowanie do problemów związanych z wykorzystaniem technologii energooszczędnych i odnawialnych źródeł energii.

Absolwenci kierunku budownictwo mogą być zatrudnieni w przedsiębiorstwach budowlanych, w biurach projektowych, jednostkach administracji państwowej, placówkach nadzoru budowlanego, laboratoriach badawczych.

Uczelnie prowadzące kierunek budownictwo w Rzeszowie

  • Politechnika Rzeszowska, BUDOWNICTWO

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Rzeszów. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia