Kierunki studiów RzeszównewStudia RzeszówStudia techniczneTOP RzeszówTop studia

Budownictwo w Rzeszowie

Na proste pytanie – gdzie studiować kierunek budownictwo w Rzeszowie, jest tylko jedna równie prosta odpowiedź. Studiuj na Politechnice Rzeszowskiej.

Spośród kilku uczelni funkcjonujących w Rzeszowie właśnie Politechnika Rzeszowska proponuje kandydatom ten popularny kierunek techniczny, jakim jest budownictwo.

Budownictwo na Politechnice Rzeszowskiej

Celem kształcenia na kierunku budownictwo jest przekazanie wiedzy w zakresie podstaw projektowania obiektów i robót budowlanych oraz kierowania robotami budowlanymi. Ambicją nauczycieli jest wyrobienie umiejętności identyfikacji, projektowania i realizacji istotnych problemów dotyczących elementów i obiektów budowlanych.

Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów, którzy dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym uzyskują kwalifikacje do pracy w projektowaniu podstawowych obiektów budowlanych, wykonywaniu podstawowych obiektów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, inwentarskiego, użyteczności publicznej oraz dróg i mostów z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Kluczowy cel to przygotowanie absolwenta do pracy na stanowiskach samodzielnych oraz pracy zespołowej. Przygotowanie do problemów związanych z wykorzystaniem technologii energooszczędnych i odnawialnych źródeł energii.

Absolwenci kierunku budownictwo mogą być zatrudnieni w przedsiębiorstwach budowlanych, w biurach projektowych, jednostkach administracji państwowej, placówkach nadzoru budowlanego, laboratoriach badawczych.

Kierunek budownictwo w Rzeszowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Rzeszów. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Rzeszów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia