Kierunki studiów SłupsknewStudia medyczneStudia Słupsk

Dietetyka w Słupsku

Chcesz w przyszłej pracy zawodowej zajmować się dietetyką kliniczną, sportową lub edukacją zdrowotną? Wybierz studia na kierunku dietetyka. Gdzie studiować dietetykę w Słupsku?

Studia na kierunku dietetyka, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Pomorski w Słupsku, pozwalają uzyskać wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki oraz pokrewnych dyscyplin medycznych, co daje podstawy do prowadzenia samodzielnej praktyki zawodowej, a także do działania w ramach zespołów terapeutycznych.

Bloki zajęć do wyboru:

  • dietetyka kliniczna (m.in. żywienie kliniczne, żywienie w alergiach i nietolerancjach pokarmowych, nowe trendy w żywieniu i dietetyce, diety alternatywne),
  • edukacja zdrowotna (m. in. edukacja żywieniowa, promocja zdrowia, edukacja zdrowotna, programy zdrowotne, edukacja terapeutyczna),
  • dietetyka sportowa (m. in. żywienie w sporcie, trening zdrowotny, aktywność fizyczna w terapii nadwagi i otyłości).

Dietetyk to specjalista ochrony zdrowia, który posiada interdyscyplinarną wiedzę w zakresie żywienia człowieka w zdrowiu i chorobie. Absolwent dietetyki będzie przygotowany m. in. do oceny sposobu żywienia, stanu odżywienia, planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą również na organizowanie żywienia indywidualnego, zbiorowego i leczniczego dostosowanego do wieku oraz stanu zdrowia, jak również prowadzenia edukacji żywieniowej w różnych grupach społecznych.

Zajęcia dydaktyczne o charakterze praktycznym (ćwiczenia, laboratoria, zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe)  prowadzone są przez nauczycieli akademickich posiadających znaczący dorobek naukowy i doświadczenie zawodowe w zakresie dietetyki w specjalistycznych laboratoriach oraz w licznych placówkach szkolenia praktycznego.

Perspektywy zawodowe:

  • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
  • poradnie żywieniowe i dietetyczne;
  • poradnie chorób metabolicznych;
  • zakłady żywienia zbiorowego oraz zakłady cateringowe obsługi szpitali, sanatoriów i domów opieki;
  • placówki sportowe;
  • placówki doradztwa żywieniowo-dietetycznego;
  • instytucje naukowo-badawcze.

Kierunek studiów dietetyka – Słupsk

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Dietetyka w Gdańsku

Przed absolwentami kierunku dietetyka rysuje się ciekawa perspektywa zawodowa. Dużo…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia