Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia społeczne

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu

Jeśli interesują Cię studia społeczne w Poznaniu, a szczególnie studia dziennikarskie, to koniecznie sprawdź które poznańskie uczelnie prowadzą kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna proponuje kandydatom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ten kierunek prowadzi również uczelnia niepubliczna: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM)

Jeśli marzysz o karierze dziennikarza, pracownika mediów, osoby zajmującej się marketingiem online, reklamą czy public relations to studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa UAM będą dla Ciebie idealną propozycją. Podczas studiów odbędziesz szereg zajęć w studiach telewizyjnym i radiowym.

Przygotujesz się do tworzenia autorskich materiałów filmowych i dźwiękowych. Okres studiów będzie doskonałą okazją do zaangażowania się w działalność jednej z 5 redakcji wydziałowych.

Podczas zajęć poznasz zasady funkcjonowania współczesnych mediów i zrozumiesz reguły funkcjonowania redakcji dziennikarskich, dowiesz się czym jest etyka dziennikarska oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi „czwartej władzy”, poznasz tajniki komunikacji międzyludzkiej, a także dowiesz się jak sprawnie przygotować reklamę czy kampanię promocyjną.

Proponowane specjalności w ramach kierunku:

  • Dziennikarstwo,
  • Marketing online,
  • Reklama i promocja.

Ukończenie tego kierunku umożliwi Ci wiele perspektyw zatrudnienia m.in. jako dziennikarza telewizyjnego i radiowego, specjalisty ds. public relations, pracownika działów reklamy i promocji oraz rzecznika prasowego.

Wielu absolwentów znajduje pracę w lokalnych, a także ogólnopolskich czasopismach i gazetach. Zajęcia z grafiki komputerowej i składu tekstu to tylko wybrane z wielu przedmiotów, które z powodzeniem pozwolą Ci znaleźć pracę w każdej dziedzinie.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (WSUS)

Studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna o specjalności dziennikarskiej – propozycja Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu – mają na celu przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodów związanych z szeroko rozumianą komunikacją społeczną.

Obejmują one swoim zakresem pracę rzecznika prasowego, działalność promocyjną, reklamową, jak też nowe aktywności związane z ekspansją środków masowego komunikowania w życiu społecznym. Do nich należy zaliczyć umiejętność współpracy z mediami, tworzenie wizerunku medialnego, marketing personalny oraz współpracę z instytucjami medialnymi prowadzącymi działalność edukacyjną.

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia