Kierunki studiów SzczecinnewStudia społeczneStudia SzczecinTop studiaTOP Szczecin

Stosunki międzynarodowe w Szczecinie

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe wyróżniają się interdyscyplinarnością treści. Sprawdzamy, które uczelnie w Szczecinie oferują ten kierunek kandydatom.

Studiowanie na kierunku stosunki międzynarodowe to przygoda, której doświadczyć można na Uniwersytecie Szczecińskim. To jedna z wielu propozycji przygotowanych na nowy rok akademicki przez Wydział Humanistyczny US.

Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim

Studiujący zapoznaje się z podstawową wiedzą z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych, politycznych i historycznych, umożliwiającą mu poznanie i zrozumienie charakteru i mechanizmów funkcjonowania współczesnych stosunków międzynarodowych oraz gospodarki światowej. Absolwent posiada umiejętność skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz biegle posługuje się dwoma językami obcymi.

Dzięki studiom na tym kierunku:

  • poznasz wiadomości z zakresu prawa międzynarodowego, współczesnych systemów politycznych, międzynarodowych stosunków politycznych, finansowych, handlowych i kulturalnych, organizacji międzynarodowych, polskiej polityki zagranicznej oraz szeroko rozumianej wiedzy o Unii Europejskiej,
  • poznasz kulturowe i cywilizacyjne korzenie współczesnej cywilizacji, historii, dyplomacji oraz bieżących problemów Polski i świata oraz podstawowe techniki aktywności publicznej,
  • wybierając odpowiednią specjalność, nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące polityki międzynarodowej w wymiarze globalnym i regionalnym, funkcjonowania gospodarki światowej i zasadach rynku międzynarodowego, komunikowania międzykulturowego i lobbingu międzynarodowego.

Proponowane specjalności:

  • studia nad organizacjami pozarządowymi;
  • stosunki międzynarodowe w krajach południa;
  • dyplomacja i służba zagraniczna;
  • studia pozaeuropejskie;
  • studia brytyjskie i amerykańskie

Kierunek stosunki międzynarodowe w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia