Dziennikarstwo międzynarodowe w Łodzi

Studia na kierunku dziennikarstwo międzynarodowe można rozpocząć dzięki ofercie, jaką dla kandydatów przygotował Uniwersytet Łódzki. Ta propozycja studiów jest jedną z najciekawszych propozycji studiów dziennikarskich, jakie można spotkać na polskich uczelniach.

Studia oferowane na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego dostarczą nie tylko wiedzy o fachu dziennikarskim, ale będą też przygotowaniem do pracy w środowisku międzynarodowym. Zapewnia to intensywna nauka języka angielskiego i dodatkowo po 2 semestrze studenci wybierają z trzech specjalności (język francuski, niemiecki i rosyjski od podstaw):

  • DZIENNIKARSTWO Z JĘZYKIEM I KULTURĄ FRANCUSKĄ
  • DZIENNIKARSTWO Z JĘZYKIEM I KULTURĄ NIEMIECKĄ
  • DZIENNIKARSTWO Z JĘZYKIEM I KULTURĄ ROSYJSKĄ

To właśnie połączenie wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości języka, kultury oraz mediów wybranego obszaru językowego z wykształceniem umiejętności posługiwania się warsztatem dziennikarskim czyni ten kierunek studiów tak atrakcyjnym.

Jaka praca po studiach I stopnia?

  • w polskich mediach (jako początkujący dziennikarz – specjalista od problematyki krajów wybranego obszaru językowego);
  • w mediach zagranicznych (jako początkujący dziennikarz – specjalista od problematyki polskiej);
  • w redakcjach mediów tradycyjnych ogólnotematycznych i specjalistycznych; lokalnych oraz ogólnokrajowych (jako początkujący dziennikarz, reporter lub sekretarz redakcji);
  • w redakcjach mediów internetowych ogólnotematycznych i specjalistycznych; lokalnych oraz ogólnokrajowych (jako początkujący dziennikarz, reporter lub sekretarz redakcji);
  • w agencjach promocyjno-reklamowych;
  • w organizacjach dowolnego typu w zakresie public relations oraz rzecznictwa prasowego.

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia