Elektronika i telekomunikacja w Kielcach

Chcesz wybrać studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Kielcach? Co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja prowadzi Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach. Dowiedz się więcej!

Elektronika i telekomunikacja w Wyższej Szkole Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach (WSTKT)

Absolwent WSTKT uzyska stopień inżyniera o specjalności telekomunikacja, systemy teleinformatyczne lub zarządzanie multimediami.

Absolwent będzie przygotowany do samodzielnej pracy jako wysokiej klasy programista, administrator sieci, specjalista w zakresie telekomunikacji cyfrowej i Internetu nie tylko w zakładach o profilu informatycznym i telekomunikacyjnym, ale również w firmach i instytucjach posiadających instalacje telekomunikacyjne lub komputerowe. Będzie mógł też znaleźć zatrudnienie w serwisie sprzętu informatycznego, telekomunikacyjnego i elektronicznego.

Absolwent, dzięki uwzględnieniu w programie kształcenia prawnych i finansowych podstaw działania przedsiębiorstw i spółek, będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej o profilu telekomunikacyjnym, informatycznymi i elektronicznym.

Absolwent uzyska biegłą znajomość języka angielskiego, zwłaszcza języka technicznego. Bez trudu będzie programował w najczęściej stosowanych językach (C++, Java, Delphi). Połączenie w trakcie studiów podstaw teoretycznych z praktyką pozwoli przyszłemu inżynierowi wdrożyć się w pracę zawodową. Przygotowanie absolwenta umożliwi mu kontynuację studiów na poziomie magisterskim na specjalnościach telekomunikacja i teleinformatyka.

Uczelnie prowadzące kierunek elektronika i telekomunikacja w Kielcach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Kielcach. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne w Kielcach.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia